Connect with us

Законодавство

Мінімальний розмір статутного капіталу ломбарду – 500 000 грн

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про ломбарди та ломбардну діяльність» № 2674.

Законопроектом врегульовуються економічні, правові та організаційні засади створення та діяльності ломбардів в Україні.

Зокрема, визначено поняття ломбарду та ломбардної діяльності. Так, ломбардом є фінансова установа, виключними видами діяльності якої є надання на власний ризик фінансових кредитів до одного року під заставу рухомого майна на визначений строк і під проценти та продаж предмета застави, на який ломбардом звернено стягнення.

Ломбарди створюватимуться у формі повного товариства або державного підприємства. Крім відомостей, передбачених законодавством, в установчих документах ломбарду має зазначатися порядок затвердження внутрішніх правил надання ломбардом фінансових послуг.

Повне та скорочене найменування ломбарду повинно містити слово «ломбард», посилання на його організаційно-правову форму та інші відомості згідно з вимогами до найменування юридичних осіб, установленими законодавством. Слово «ломбард» та похідні від нього дозволяється використовувати у найменуванні лише ломбарду.

Статутний (складений) капітал ломбарду формується виключно грошовими коштами. Мінімальний розмір статутного (складеного) капіталу ломбарду встановлюється у сумі 500 000 гривень. За наявності у ломбарду відокремлених підрозділів мінімальний розмір статутного (складеного) капіталу ломбарду встановлюється у сумі 1 000 000 гривень.

Ломбард зможе здійснювати діяльність за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням своїх відокремлених підрозділів у нежитлових приміщеннях, що належать ломбарду на правах власності або користування, призначених для надання фінансових послуг ломбарду, і спеціального місця зберігання заставленого майна.

Клієнтом ломбарду може бути фізична особа, яка має повну цивільну дієздатність та досягла вісімнадцяти років.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.