Connect with us

Законодавство

Міжнародний іспит з основ медицини не проводиться в умовах воєнного стану

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» від 28 березня 2023 р. № 269.

Новим п. 4-1 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 334, передбачено, що в умовах воєнного стану за бажанням здобувача, який навчається за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» та перебуває за межами території України, іспит «КРОК», іспит з англійської мови професійного спрямування проводяться у центрах сертифікаційного тестування у комп’ютерній формі за місцем перебування здобувача.

Центри сертифікаційного тестування для проведення іспиту «КРОК», іспиту з англійської мови професійного спрямування повинні відповідати таким вимогам:

1) наявність не менше ніж 20-річного досвіду проведення сертифікаційних/ліцензійних іспитів;

2) здатність незалежно від країни їх розташування забезпечити проведення зазначених іспитів з урахуванням таких вимог:

– здійснення ідентифікації здобувача у місці проведення зазначених іспитів на підставі документа, що посвідчує особу;

– здійснення контролю за наявністю у здобувачів недозволених під час тестування предметів та пристроїв;

– організація збереження особистих речей здобувача у спеціально відведеному місці;

– здійснення відеоспостереження та відеозапису проведення зазначених іспитів;

– забезпечення неможливості доступу до місця проведення зазначених іспитів сторонніх осіб;

– забезпечення неможливості самовільної зміни здобувачем свого робочого місця;

– здійснення під час складання зазначених іспитів постійного контролю за здобувачами;

Читайте також: Оплата праці медпрацівників на тимчасово окупованих територіях – у розмірі базових гарантій мінімальної зарплати

3) наявність розгалуженої мережі для проведення зазначених іспитів у різних країнах світу (крім Російської Федерації та Республіки Білорусь), зокрема у Республіці Індія, Королівстві Марокко, Арабській Республіці Єгипет, Федеративній Республіці Нігерія, Ізраїлі, Турецькій Республіці, Йорданському Хашимітському Королівстві, Республіці Гана, Ліванській Республіці, Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії, Туніській Республіці, Республіці Польща, Республіці Болгарія.

Визначення відповідності центру сертифікаційного тестування встановленим вимогам здійснюється Центром тестування при МОЗ на підставі наданих центром сертифікаційного тестування установчих документів, листів із зазначенням відповідних відомостей, зокрема про встановлену єдину процедуру проведення іспиту незалежно від країни його проведення.

У разі встановлення відповідності центру сертифікаційного тестування встановленим вимогам між Центром тестування при МОЗ та відповідним центром сертифікаційного тестування укладається безоплатний договір про спільну діяльність, в якому визначається координація спільних дій щодо забезпечення проведення іспиту «КРОК», іспиту з англійської мови професійного спрямування за межами території України.

Розмір вартості складення здобувачем іспиту «КРОК», іспиту з англійської мови професійного спрямування за межами території України визначається центром сертифікаційного тестування.

Інформація про центр сертифікаційного тестування розміщується на офіційному веб-сайті Центру тестування при МОЗ.

Практичний (клінічний) іспит в умовах воєнного стану проводиться екзаменаційною комісією, яка утворюється у закладі вищої освіти, зокрема у дистанційному форматі.

У разі коли заклад вищої освіти розташований на території, включеній до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженому наказом Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 р. № 309, здобувач має право на складення іспиту «КРОК», іспиту з англійської мови професійного спрямування у закладі вищої освіти, розміщеному на території інших регіонів України.

Міжнародний іспит з основ медицини в умовах воєнного стану не проводиться.

Також установлено, що оплата вартості складення іспиту «КРОК», іспиту з англійської мови професійного спрямування у центрі сертифікаційного тестування за межами території України здійснюється здобувачем.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров`я»
||
№ Документа: 269
Дата прийняття: 28.03.2023
Дата набрання чинності: 30.03.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров`я»
||
№ Документа: 269
Дата прийняття: 28.03.2023
Дата набрання чинності: 30.03.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає