Connect with us

Законодавство

Мобілізовані адвокати зможуть надавати правничу допомогу

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 11014 щодо уточнення підстав несумісності з діяльністю адвоката.

Як повідомляють ініціатори законопроекту у пояснювальній записці, ст. 7 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» встановлюються вимоги щодо несумісності відносно діяльності адвоката, однією з яких є військова або альтернативна (невійськова) служба.

Рішенням Ради адвокатів України від 30 серпня 2014 р. № 124 затверджено Роз’яснення з питань, що виникають при мобілізації та призову на військову службу осіб, які здійснюють адвокатську діяльність відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», згідно з яким адвокат не має права здійснювати адвокатську діяльність під час проходження військової служби, в тому числі на умовах мобілізації. Порушення цього обмеження є підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності. Таким чином, у разі мобілізації адвоката, він зобов’язаний зупинити своє право на зайняття адвокатською діяльністю.

Вказане порушує:

Читайте також: Арешту рахунків за рішенням ТЦК не буде

– положення Конституції України щодо права кожного громадянина на правничу допомогу, оскільки у разі мобілізації адвоката громадянин має шукати нового, витрачати додатковий час і гроші;

– вимоги Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо гарантій адвокатської діяльності, оскільки зупинення права на зайняття адвокатською діяльністю буде зумовлено не безпосереднім бажанням та діями адвоката, а діями державних органів, які призвали його в умовах мобілізації до складу Збройних сил України.

Зазначену проблему було тимчасово вирішено Радою адвокатів України, яка відповідно до свого рішення від 3 березня 2022 р. № 24 встановила, що у період воєнного стану не вважатиметься порушенням вимог щодо несумісності проходження військової або альтернативної (невійськової) служби адвокатами. Така підстава для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності не застосовуватиметься. Проте це лише тимчасове рішення.

Отже, змінами до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» пропонується уточнити, що несумісною з діяльністю адвоката є військова служба за контрактом або альтернативна (невійськова) служба.

Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.