Connect with us

Законодавство

Мобілізовані до війська зможуть отримати компенсацію за невикористану відпустку

Пропонується внести зміни до законодавства та встановити, що в разі призову працівника на військову службу під час мобілізації йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки.

Читайте також: Україна і НАТО узгодили програму «Партнерство заради миру»

Голова комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова зареєструвала у Верховній Раді законопроект № 8164-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких соціальних гарантій захисникам і захисницям України, яким пропонується передбачити виплату компенсації мобілізованим до війська працівникам за невикористану відпустку. Пропонується, зокрема, доповнити статтю 83 Кодексу законів про працю новою частиною в такій редакції: «У разі призову працівника на військову службу під час мобілізації, на особливий період, призову працівника на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки у строк до 31 грудня року його призову».

У зв’язку зі змінами до статті 83 Кодексу законів про працю стосовно виплат за невикористану частину відпустки пропонується закріпити в статті 24 Закону «Про відпустки» норму про компенсацію за невикористані відпустки для мобілізованих працівників у строк до 31 грудня року його призову. Також, згідно з документом, мобілізовані до війська, яких було звільнено у зв’язку з демобілізацією, можуть отримати 60 днів відпочинку з виплатою «двомісячного грошового утримання впродовж мобілізаційного періоду за рахунок Державного бюджету України».

Читайте також: На осіб, винних у вчиненні воєнних злочинів, не поширюватимуться трудові гарантії

Щодо вартості реалізації ініціативи, то автор визнає в пояснювальній записці, що необхідні зміни до Державного бюджету, однак їх «неможливо прорахувати, що пов’язано із невизначеністю часу проведення військового стану та остаточної кількості осіб, призваних на військову службу».

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.