Connect with us

Законодавство

Молоко після доїння охолоджувати до 6 – 8° C

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів» від 12 березня 2019 р. № 118.

Зокрема, молоко та молозиво має походити від тварин, які не піддавалися незаконному лікуванню, клінічно здорові та мають задовільний фізичний стан, належать до господарств, що регулярно перевіряються на лейкоз, бруцельоз та туберкульоз, тощо.

Якщо молоко видобуто з порушенням таких норм, то воно може бути використане, зокрема, лише після термічної обробки.

Тварини у господарствах із виробництва молока та молозива мають бути ідентифіковані та підлягати державному контролю.

Доїльні апарати, охолоджувачі молока, насоси, тощо, повинні митись та проходити дезінфекцію одразу після закінчення виробничого процесу.

Доїння має проводитися за можливості в окремих приміщеннях, що не передбачені для утримання тварин, із забезпеченням:

  • сучасного обладнання;
  • дозволеним для контакту з харчовими продуктами технологічним устаткуванням, посудом, тощо;
  • очищення та сухості вим’я та прилеглих ділянок шкіри перед доїнням;
  • розподілу молозива та молока.

Якщо молоко збирається щодня, його потрібно відразу охолоджувати до температури не вище 8° C, а якщо воно збирається рідше 1 разу на добу – до температури не вище 6° C.

Оператори ринку можуть не дотримуватися таких температурних вимог, якщо молоко чи молозиво підлягає переробці протягом 2 годин після доїння або якщо з технологічних причин необхідна вища температура.

Законодавство

Пільгова ціна на електроенергію для мешканців 30-кілометрових зон АЕС

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Верховної Ради України «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій» від 29 квітня 2021 р. № 1435-IX, якою рекомендовано Кабінету Міністрів України невідкладно, протягом чотирнадцяти календарних днів з дня набрання чинності цією Постановою, встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення.

Читати далі

Законодавство

Нотаріуси та адвокати зможуть претендувати на державну службу

Опубліковано

on

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу» № 4361.

Так, підготовленим до другого читання проектом збережено положення ухваленої в першому читанні редакції норми, відповідно до якої досвід заняття адвокатською, нотаріальною діяльністю, діяльністю арбітражних керуючих визнається загальною вимогою для осіб, які претендують на зайняття посад державної служби, як альтернатива досвіду роботи на керівних посадах.

Також були враховані пропозиції щодо доручення Уряду затвердити критерії, на підставі яких визначається відповідність досвіду кандидатів на посади державної служби вимогам, встановленим ст. 20 Закону України «Про державну службу», щодо наявності досвіду роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а також унормування питань оплати праці державних службовців Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Читати далі

Законодавство

Новий перелік суб’єктів нормування у будівництві

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку суб’єктів нормування у будівництві» від 28 квітня 2021 р. № 438.

Міністерство розвитку громад та територій України інформує, що відповідно до оновленого переліку Мінрегіон здійснює нормування за всіма об’єктами нормування. Інші центральні органи виконавчої влади, у разі відсутності державних будівельних норм або необхідності конкретизації їхніх вимог, здійснюватимуть нормування у будівництві щодо окремих типів об’єктів будівництва, що мають галузеву специфіку, зокрема це стосується об’єктів енергетики, сільського господарства, інженерно-транспортної інфраструктури тощо.

Окрім цього, визнано такими, що втратили чинність, низку постанов Кабінету Міністрів України.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів
||
№ Документа: 118
Дата прийняття: 12.03.2019
Дата набрання чинності: 12.07.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 07.06.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 593/33564
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів
||
№ Документа: 118
Дата прийняття: 12.03.2019
Дата набрання чинності: 12.07.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 07.06.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 593/33564
Внутрішній номер документа: Немає