Законодавство
МОЗ коригуватиме заявки поліклінік
Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я» від 17 жовтня 2018 р. № 927.
За новою редакцією п. 6 заявки на закупівлю товарів і послуг складаються зокрема з залишків лікарських засобів і медичних виробів та очікуваних поставок (результатів закупівлі за кошти минулих періодів) у межах загальної суми бюджетних призначень, які були визначені за кожним напрямом використання коштів, чого раніше не було.
Також визначено, що МОЗ може коригувати заявки пропорційно:
- фактичному обсягу фінансування видатків;
- з метою вирівнювання із врахуванням відсотка забезпеченості потреби між отримувачами лікарських засобів та медичних виробів.
У разі наявності фінансових ресурсів за напрямами лікування МОЗ має право спрямовувати бюджетні кошти на підвищення рівня фінансування незабезпечених напрямів лікування, абсолютне значення дефіциту коштів за якими є найбільшим за програмою, або формувати запас лікарських засобів та медичних виробів, що не перевищує 25% річного обсягу потреби.
Окрім того, у п. 9 зазначили, що:
- заклади охорони здоров’я, які надають стаціонарну акушерсько-гінекологічну та неонатологічну допомогу та отримали імунобіологічні препарати для новонароджених дітей для профілактики гепатиту «В» для дітей та вакцини для профілактики туберкульозу,
- заклади охорони здоров’я приватної форми власності,
- ФОП, які одержали ліцензію на право провадження медичної практики, за умови укладення ними як надавачами медичних послуг договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з НСЗУ, та одержали імунобіологічні препарати (вакцини),
– подають структурним підрозділам з питань охорони здоров’я аналогічні звіти про використання імунобіологічних препаратів (вакцин).
У п. 10 зокрема уточнено, що з метою коригування рівня забезпечення відповідними товарами і послугами, їх перерозподіл може здійснюватися вказаними закладами охорони здоров’я, ФОП, за умови укладення ними як надавачами медичних послуг, пов’язаних з первинною медичною допомогою, договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з НСЗУ, які одержали імунобіологічні препарати (вакцини), самостійно, за взаємним погодженням з наданням до МОЗ та відповідного структурного підрозділу з питань охорони здоров’я протягом 1 робочого дня після здійснення перерозподілу підтвердних документів про перерозподіл або МОЗ згідно з фактичною потребою, зазначеною в заявках та/або інших підтвердних документах.
You must be logged in to post a comment Login