Законодавство
Можна продавати безготівкову валюту фізичним особам без підтвердження підстав, але не більш як на 50 000 грн
Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18» від 28 серпня 2023 р. № 104.
Зокрема змінами до п. 12 постанови «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» від 24 лютого 2022 р. № 18 встановлено, що уповноваженим установам забороняється здійснювати торгівлю валютними цінностями (уключаючи операції за дорученням клієнтів), крім випадків:
– продажу фізичній особі – клієнту банку безготівкової іноземної валюти за курсом, визначеним у п. 12-11 цієї постанови, без підтвердження наявності підстав/зобов’язань для проведення такої операції на суму, що не перевищує в еквіваленті 50000 гривень на календарний місяць в одному банку. Така іноземна валюта зараховується банком на поточний рахунок фізичної особи;
Читайте також: Повернення «довоєнного» оподаткування: за і проти
– продажу банком одній фізичній особі безготівкової іноземної валюти за курсом, визначеним у п. 12-11 цієї постанови, в обсязі, що не перевищує в еквіваленті 200000 (раніше – 100000) гривень на календарний місяць, для розміщення в цьому банку строкового вкладу (депозиту). Куплена іноземна валюта може зараховуватися на вкладний (депозитний) рахунок без попереднього зарахування на поточний рахунок фізичної особи. Строк розміщення придбаних коштів на вкладному (депозитному) рахунку в банку має бути не менше трьох календарних місяців без права дострокового розірвання договору банківського вкладу та повернення такого вкладу (депозиту) фізичній особі до закінчення строку.