Connect with us

Законодавство

На масових спортивних заходах мають бути забезпечені медичні послуги

Опубліковано

Комітет з питань молоді і спорту рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України “Про фізичну культуру і спорт” (щодо впорядкування проведення спортивних заходів та занять фізичною культурою та спортом)» від 5 лютого 2020 р. № 3011.

Змінами до ст. 1 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» пропонується визначити поняття «допуск до занять фізичною культурою і спортом» – заходи направлені на реалізацію особою права на безпечне і відповідальне заняття фізичною культурою і спортом.

Статтю 45 Закону пропонується доповнити положеннями, якими передбачити, що організатори масових спортивних заходів зобов’язані забезпечувати медичні послуги на спортивно-масових заходах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, органами місцевого самоврядування та/або відповідними місцевими адміністраціями.

Також змінами до ст. 51 Закону передбачається, зокрема, що:

  • держава забезпечує створення умов для медичного огляду лікарями спортивної медицини осіб, які займаються фізичною фізкультурою і спортом та надання медичних послуг на спортивно-масових заходах;
  • рішення про допуск осіб, які самостійно займаються фізичною культурою та спортом та беруть участь у змаганнях, що не внесені до календарних планів відповідних територіально-адміністративних одиниць, приймається особами самостійно на підставі власного усвідомлення усіх ризиків та наслідків;
  • особи, які займаються фізичною культурою і спортом самостійно несуть відповідальність за стан свого здоров’я та за медичний контроль свого здоров’я тощо.

На думку членів Комітету, реалізація положень законопроекту сприятиме вільному доступу всіх осіб до занять фізичною культурою і спортом, створить умови для усунення дискримінацій в сфері фізичної культури і спорту.

Водночас, народні депутати, а також представники спортивної громадськості зауважили, що потрібно внести до положень законопроекту зміни щодо обов’язкового систематичного диспансерного огляду, в тому числі, шляхом визначення придатності до участі у відповідних змаганнях, осіб, які систематично займаються фізичною культурою і спортом, зокрема: вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю, спортсменів дитячо-юнацького, резервного та спорту вищих досягнень.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.