Connect with us

Законодавство

На масових спортивних заходах мають бути забезпечені медичні послуги

Комітет з питань молоді і спорту рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України “Про фізичну культуру і спорт” (щодо впорядкування проведення спортивних заходів та занять фізичною культурою та спортом)» від 5 лютого 2020 р. № 3011.

Змінами до ст. 1 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» пропонується визначити поняття «допуск до занять фізичною культурою і спортом» – заходи направлені на реалізацію особою права на безпечне і відповідальне заняття фізичною культурою і спортом.

Статтю 45 Закону пропонується доповнити положеннями, якими передбачити, що організатори масових спортивних заходів зобов’язані забезпечувати медичні послуги на спортивно-масових заходах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, органами місцевого самоврядування та/або відповідними місцевими адміністраціями.

Також змінами до ст. 51 Закону передбачається, зокрема, що:

  • держава забезпечує створення умов для медичного огляду лікарями спортивної медицини осіб, які займаються фізичною фізкультурою і спортом та надання медичних послуг на спортивно-масових заходах;
  • рішення про допуск осіб, які самостійно займаються фізичною культурою та спортом та беруть участь у змаганнях, що не внесені до календарних планів відповідних територіально-адміністративних одиниць, приймається особами самостійно на підставі власного усвідомлення усіх ризиків та наслідків;
  • особи, які займаються фізичною культурою і спортом самостійно несуть відповідальність за стан свого здоров’я та за медичний контроль свого здоров’я тощо.

На думку членів Комітету, реалізація положень законопроекту сприятиме вільному доступу всіх осіб до занять фізичною культурою і спортом, створить умови для усунення дискримінацій в сфері фізичної культури і спорту.

Водночас, народні депутати, а також представники спортивної громадськості зауважили, що потрібно внести до положень законопроекту зміни щодо обов’язкового систематичного диспансерного огляду, в тому числі, шляхом визначення придатності до участі у відповідних змаганнях, осіб, які систематично займаються фізичною культурою і спортом, зокрема: вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю, спортсменів дитячо-юнацького, резервного та спорту вищих досягнень.

Законодавство

В Україні утворять 129 районів, замість існуючих 490

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді України прийняти в цілому проект Постанови «Про утворення та ліквідацію районів» від 15 червня 2020 р. № 3650.

Проектом пропонується утворити в Автономній Республіці Крим та областях 129 районів, та ліквідувати існуючі 490 районів.

Також пропонується визначити, що межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району.

Вибори депутатів районних рад районів, ліквідованих відповідно до цієї Постанови, не проводитимуться.

Розглянувши проект, Комітет запропонував утворити в Автономній Республіці Крим та областях 133 райони.

Читати далі

Законодавство

Атестація наукових установ триватиме до 14 серпня

Відповідно листа-роз’яснення МОН № 7/176-20 наукові установи, які планують пройти державну атестацію 2020-го, мають податися на проходження атестації до 14 серпня цього року.

Наукова установа має подати до МОН в електронному та паперовому виглядах:

  • заявку;
  • інформаційні матеріали.

У таких матеріалах, зокрема, зазначаються показники щодо наукового та  фінансового потенціалу установи, ефективності її наукових досліджень, інноваційної активності, міжнародної інтеграції тощо.

«Всі відомості проходитимуть перевірку. І якщо в матеріалах буде виявлено факти надання недостовірної інформації, то це буде обов’язково враховуватися експертною групою та експертною комісією при віднесенні установи до класифікаційної групи», – наголосила генеральний директор директорату науки та інновацій Юлія Безвершенко.

В електронній формі інформацію потрібно заповнити через спеціальну систему, після чого обов’язково звернутися до адміністратора для підтвердження можливості їх друку. Дедлайн – 14 серпня.

Відтак з системи потрібно роздрукувати інфоматеріали, додати до них заявку на бланку установи та ще кілька довідок і подати до МОН (бул. Тараса Шевченка, 16, м. Київ, 01601, МСП). Дедлайн – 28 серпня.

Ознайомитись з детальною інформацією про проведення атестації можна за посиланням.

Читати далі

Законодавство

Припинено співпрацю між КМУ та Урядом РФ про у боротьбі з тероризмом

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про припинення дії Меморандуму між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співпрацю у боротьбі з тероризмом» від 8 липня 2020 р. № 572.

Кабінет Міністрів України постановив припинити дію Меморандуму між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співпрацю у боротьбі з тероризмом, учиненого в м. Ялті 12 липня 2012 р.

Читати далі

В тренді