Законодавство
Начальники військових адміністрацій населених пунктів можуть здійснювати повноваження місцевих фінорганів
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 р. № 252» від 4 листопада 2022 р. № 1239.
Змінами до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану» від 11 березня 2022 р. № 252, зокрема встановлено, що:
1) військові адміністрації населених пунктів, обласні, районні та Київська міська військові адміністрації:
– можуть приймати рішення (кожна із сторін) про передачу коштів у вигляді міжбюджетного трансферту до відповідного місцевого бюджету без укладення договорів;
– затверджують місцеві бюджети, складені місцевими фінансовими органами;
2) органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації, військові адміністрації здійснюють заходи з мобілізації додаткових фінансових ресурсів до місцевих бюджетів, забезпечують ефективне, економне та раціональне використання бюджетних коштів;
3) проект рішення місцевої ради, військової адміністрації про передачу коштів у вигляді міжбюджетного трансферту (крім міжбюджетних трансфертів, передбачених пунктами 1, 4 частини другої статті 101 Бюджетного кодексу України) до відповідного місцевого бюджету іншої області та/або м. Києва в обов’язковому порядку підлягає погодженню Міністерством фінансів шляхом надання відповідного листа.
Читайте також: Банки не вимагатимуть продажу залишків валюти на рахунках благодійних фондів
Також установлено, що у період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», та протягом 30 днів після його припинення чи скасування у разі неможливості створення на територіях, які після 24 лютого 2022 р. є тимчасово непідконтрольними українській владі, тимчасово окупованими або на яких ведуться бойові дії, місцевого фінансового органу військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) повноваження такого органу може здійснювати начальник військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) за письмовим погодженням начальника відповідної обласної військової адміністрації або особи, яка виконує його обов’язки.
Крім того, виключено положення про те, що тимчасово, на період до припинення чи скасування воєнного стану, перевірки Державною аудиторською службою щодо виконання місцевих бюджетів не проводяться, а розпочаті перевірки зупиняються.