Connect with us

Законодавство

Надання згоди на тимчасовий виїзд за кордон дитини через «Дію» порушує Конституцію

Опубліковано

Головне юридичне управління Верховної Ради України надало Зауваження щодо проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо тимчасового виїзду дітей за межі України» № 6146, зазначивши, що законопроект потребує суттєвого змістовного доопрацювання та внесення на повторне друге читання.

Зокрема включення до ДРАЦС «заяви про згоду одного з батьків на тимчасовий виїзд дитини за межі України у супроводі другого з батьків, сформовані засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, та пов’язані з такими заявами відомості, необхідні для організації електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів» спотворює мету ведення цього реєстру, порушує принцип юридичної визначеності, не враховує вимоги ст. 8 Конституції.

Читайте також: Надання через «Дію» згоди на тимчасовий виїзд за кордон дитини створює ризиковані механізми виїзду

Крім того, «надання згоди на тимчасовий виїзд дитини за межі України у супроводі другого з батьків у формі заяви, сформованої засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, з накладенням електронного підпису» не враховує основних завдань Єдиного державного веб-порталу електронних послуг. Портал обслуговує публічно-правові відносини між громадянином та державою в особі органів влади, натомість надання згоди одного з подружжя іншому є цивільно-правовими (приватними) відносинами.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.