Connect with us

Законодавство

Надавачів довірчих послуг перевірятимуть на «відповідність» кожні 24 місяці

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення процедури оцінки відповідності у сфері електронних довірчих послуг» від 18 грудня 2018 р. № 1215.

Дія порядку щодо оцінки відповідності у сфері електронних довірчих послуг (ЕДП) не поширюється на надання кваліфікованих електронних довірчих послуг у банківській системі та під час здійснення переказу коштів.

Процедура оцінки відповідності проводиться на добровільних засадах за рахунок замовника процедури, яким може виступати юридична особа, ФОП, які мають намір надавати кваліфіковані ЕДП, та кваліфікований надавач ЕДП. Вартість робіт з проведення процедури визначається також на договірних засадах.

Замовник процедури самостійно обирає орган з оцінки відповідності та укладає з ним договір. Таким органом може бути підприємство, установа, організація чи їх структурний підрозділ, що пройшли акредитацію в національному органі з акредитації та провадять діяльність з оцінки відповідності у сфері ЕДП.

Під час проведення оцінки, органи з оцінки відповідності та замовники повинні дотримуватися положень, визначених у стандарті ДСТУ ETSI EN 319 403:2016 «Електронні підписи та інфраструктури (ESI). Оцінювання відповідності провайдерів довірчих послуг. Вимоги до органів з оцінювання відповідності, що оцінюють провайдерів довірчих послуг» (ETSI EN 319 403:2015, IDT).

Рішення за результатами проведення процедури оцінки приймається на основі аналізу аудиторського звіту, оформленого органом оцінювання за результатами виконання усіх етапів процесу аудиту, що визначені у вказаному стандарті ДСТУ ETSI EN 319 403:2016.

Строк прийняття органом з оцінки відповідності рішення про видачу документа про відповідність або відмову у його видачі не може бути більшим ніж 6 місяців з дня укладення договору.

У разі прийняття рішення про відповідність об’єкта оцінки вимогам у сфері електронних довірчих послуг орган з оцінки відповідності видає підписаний документ про відповідність, часткову відповідність чи невідповідність, невід’ємною частиною якого є аудиторський звіт.

У разі прийняття рішення про часткову відповідність об’єкта оцінки, орган оцінювання видає замовнику процедури аудиторський звіт з висновками та переліком недоліків, які можливо виправити протягом 3 місяців після завершення процедури.

Після виправлення недоліків може бути проведена додаткова процедура оцінки виправлення недоліків.

Кваліфіковані надавачі ЕДП, які пройшли процедуру оцінки відповідності та відомості про яких внесені до Довірчого списку, повинні проходити планову процедуру оцінки відповідності у сфері ЕДП кожні 24 місяці.

Кваліфіковані надавачі ЕДП повинні повідомити Держспецзв’язку про результати проведення процедури планової чи позапланової оцінки відповідності шляхом надання копій документів про відповідність та аудиторських звітів не пізніше 3 робочих днів з дня їх отримання.

Законодавство

Держкіно виконуватиме зобов’язання, що випливають із членства в Eurimages

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 3 переліку центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, відповідальних за виконання зобов’язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях» від 1 липня 2020 р. № 562.

Пункт 3 переліку центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, відповідальних за виконання зобов’язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Про порядок участі центральних органів виконавчої влади у діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна» від 13 вересня 2002 р. № 1371, доповнено позицією:

Європейський фонд підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів («Eurimages») – МКІП, Держкіно.

Читати далі

Законодавство

Затверджено Порядок присвоєння спеціальних звань у ДБР

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Питання присвоєння спеціальних звань рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань та їх співвідношення з іншими спеціальними, а також військовими званнями і класними чинами» від 27 травня 2020 р. № 564.

Відповідно до затвердженого Порядку спеціальне звання осіб начальницького складу Державного бюро розслідувань може бути первинним або черговим.

Для осіб молодшого начальницького складу Державного бюро розслідувань первинним є спеціальне звання капрала Державного бюро розслідувань.

Для осіб середнього начальницького складу Державного бюро розслідувань первинним є спеціальне звання лейтенанта Державного бюро розслідувань, а у випадках, передбачених цим Порядком, – молодшого лейтенанта Державного бюро розслідувань.

Для осіб старшого начальницького складу Державного бюро розслідувань первинним є спеціальне звання майора Державного бюро розслідувань.

Черговим спеціальним званням є спеціальне звання, наступне за тим, яке має особа рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань.

Граничні спеціальні звання рядового і молодшого, середнього та старшого начальницького складу Державного бюро розслідувань за штатними посадами встановлюються Директором Державного бюро розслідувань.

Спеціальне звання вищого начальницького складу Державного бюро розслідувань за штатними посадами встановлюється Президентом України.

Старшинство та послідовність спеціальних звань рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань визначається відповідно до ст. 14-2 Закону України «Про Державне бюро розслідувань».

Спеціальні звання рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань присвоюються особам, прийнятим на службу в Державне бюро розслідувань, з урахуванням їх особистих, ділових та моральних якостей, освітнього і професійного рівня, службового досвіду та інших умов, передбачених цим Порядком.

Також визнано такою, що втратила чинність, постанова Кабінету Міністрів України «Питання присвоєння спеціальних звань начальницького складу та співвідношення між військовими (спеціальними) званнями, класними чинами та спеціальними званнями Державного бюро розслідувань» від 15 січня 2020 р. № 13.

Читати далі

Законодавство

Залишки коштів за житлові субсидії та пільги на оплату ЖКП перерахують у наступний бюджетний період

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 р. N 1101» від 25 червня 2020 р. № 520.

Змінами до п. 4 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» від 24 грудня 2019 р. № 1101 встановлено, що невикористані залишки коштів за надані житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг, що утворилися на кінець бюджетного періоду 2019 р. на поточних рахунках із спеціальним режимом використання, відкритих в органах Казначейства, суб’єкти господарювання перераховують протягом наступного бюджетного періоду (раніше – в останній робочий день такого періоду) на поточні рахунки, відкриті в банківських установах на їх ім’я.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Порядку проведення процедури оцінки відповідності у сфері електронних довірчих послуг
||
№ Документа: 1215
Дата прийняття: 18.12.2018
Дата набрання чинності: 28.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає
Про затвердження Порядку проведення процедури оцінки відповідності у сфері електронних довірчих послуг
||
№ Документа: 1215
Дата прийняття: 18.12.2018
Дата набрання чинності: 28.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає