Законодавство
Надбавка за виробництво енергії з альтернативних джерел
Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» від 24 квітня 2019 р. № 2712-VIII.
Зокрема доповнено новою ч. 2 ст. 9-1 Закон «Про альтернативні джерела енергії» де визначено, що саме суб’єктів господарювання з виробництва електроенергії з альтернативних джерел, які виробляють її на об’єктах електроенергетики, що введені в експлуатацію до 1 січня 2020 р., або після цієї дати, але не будуть зобов’язані брати участь в аукціонах, а також споживачів енергії, які мають генеруючі установки та для яких встановлено «зелений» тариф, тощо, стимулюватимуть на виробництво електрики з альтернативних джерел.
Також доповненнями до такої статті вказано, як розраховуватиметься «зелений» тариф, за яким електроенергія вироблятиметься з енергії вітру, біомаси, енергії сонячного випромінювання, енергії сонячного випромінювання та на комбінованих вітро-сонячних генеруючих системах, тощо.
Окрім цього, для об’єктів електроенергетики, яким був встановлений «зелений» тариф, після проведення реконструкції, їх технічного переоснащення чи після капітального ремонту із збільшенням встановленої потужності, «зелений» тариф буде розраховуватись із застосуванням коефіцієнта такого тарифу, визначеного цією ж статтею, на дату введення такого об’єкта в експлуатацію після ремонту, але не більшим від того, що застосовувався під час встановлення «зеленого» тарифу об’єкту електроенергетики.
Згідно з новою ч. 4 ст. 9-2 за використання обладнання українського виробництва здійснюватиметься надбавка гарантованим покупцем у грошовому виразі під час розрахунку розміру вартості послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії.
Згідно із новою ст. 9-3 підтримка виробників альтернативної електроенергії, які набудуть таке право, відбуватиметься шляхом викупу всього обсягу електрики за аукціонною ціною з урахуванням надбавки до неї. Для цього суб’єкти господарювання повинні будуть брати участь в аукціоні з розподілу квоти підтримки.
Аукціон та аукціонна ціна – це нові терміни в цьому Законі, що визначають спосіб визначення суб’єктів господарювання, які набувають право на підтримку у виробництві електроенергії та, відповідно, ціну за 1 кіловат/год енергії, що запропонована суб’єктом господарювання, визначеного переможцем аукціону.
You must be logged in to post a comment Login