Connect with us

Законодавство

У Державному бюро розслідувань доплачуватимуть за науковий ступінь

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань» від 16 травня 2019 р. № 2720-VIII.

У реченні 3 ч. 3 ст. 9 Закону «Про оперативно-розшукову діяльність» уточнено, що про заведення оперативно-розшукової справи виноситься постанова, яка відтепер може затверджуватися, зокрема, як директором Державного бюро розслідувань так і його уповноваженим заступником, керівником територіального органу або його уповноваженим заступником.

За наявності даних про участь певної особи у підготовці тяжкого чи особливо тяжкого злочину, що отримані у ході ведення оперативно-розшукової справи, строк ведення справи може бути продовжений до 12 місяців директором чи його уповноваженим заступником (доповнення до речення 1 ч. 2 ст. 9-1).

У ч. 1 ст. 13 Закону «Про Державне бюро розслідувань» визначено, що директором територіального органу Держбюро може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менше 7 років та досвід роботи на керівних посадах не менше 3 років, вільно володіє державною мовою.

Керівником підрозділу центрального апарату Бюро може бути громадянин, який має вищу освіту відповідно до напряму діяльності підрозділу, має стаж роботи у відповідній сфері не менше 7 років та досвід на керівних посадах понад 3 роки та вільно володіє державною мовою.

Новими ст.ст. 14-1 і 14-2 затверджено текст присяги осіб рядового і начальницького складу, які вперше призначаються на роботу у Держбюро. Примірник присяги зберігається в особовій справі особи.

Особам рядового і начальницького складу установлюються спеціальні звання зокрема:

 • рядовий Державного бюро розслідувань;
 • спеціальні звання молодшого начальницького складу (капрал, сержант, старший сержант);
 • спеціальні звання середнього начальницького складу (молодший лейтенант, лейтенант старший лейтенант, капітан);
 • спеціальні звання старшого начальницького складу (майор, підполковник, полковник);
 • та спеціальне звання вищого начальницького складу – генерал-майор Державного бюро розслідувань.

За одним із доповнень до ст. 17 у кошторисі Бюро передбачатиметься фонд для проведення оперативно-розшукових (негласних слідчих) дій.

Заробітна плата працівника Держбюро відтепер включатиме в себе і доплату за науковий ступінь (ч. 3 ст. 20).

Законодавство

Акт інвентаризації залишку спирту має містити податковий ідентифікатор

Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження форми акта проведення інвентаризації обсягів залишку спирту етилового, Порядку його заповнення та подання» від 9 липня 2019 р. № 291.

У верхньому лівому куті «Акту інвентаризації обсягів залишку спирту етилового станом на початок дня 1 липня 2019 р.» необхідно зазначати ознаку умов оподаткування спирту етилового:

 • «1» – спирт етиловий, який не підлягає оподаткуванню згідно з пп. 213.2.1 п. 213.2 ст. 213 ПКУ;
 • «2» – спирт етиловий, звільнений від оподаткування акцизним податком згідно з пп. 213.3.5 п. 213.3 ст. 213 ПКУ;
 • «3» – спирт етиловий, реалізований виробнику алкогольних напоїв, який до отримання спирту етилового надав податковий вексель, виданий за ст. 225 ПКУ;
 • «4» – оподаткування на умовах пп.пп. «а» – «ґ», «ж» п. 229.1 ст. 229 ПКУ;
 • «5» – оподаткування на умовах, встановлених підпунктами «д» – «є» п. 229.1 ст. 229 ПКУ;
 • «6» – спирт етиловий, умови оподаткування якого не визначені.

В Акті зазначаються реквізити акцизного складу або пересувного складу, де проведено інвентаризацію та на якому фактично знаходиться спирт.

Необхідно вказувати уніфікований номер складу в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового та його адресу (поштовий індекс, область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку).

Щодо пересувного акцизного складу потрібно зазначати номер реєстрації транспортного засобу в уповноважених органах відповідної держави, двосимвольний код типу транспортного засобу (автомобільний, залізничний, повітряний, морський, річковий) та дані про місткість ємності – загальну місткість; кількість ємностей; місткість за актом.

Двосимвольний код вказується відповідно до Класифікатора видів транспорту, затвердженого наказом Мінфіну від 20 вересня 2012 р. № 1011.

В акті також записуються дані щодо обсягів залишку спирту етилового за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, який станом на 00 год. 01 хв. 1 липня 2019 р. зберігається у платника податку на кожному акцизному складі / пересувному складі, розпорядником якого є такий платник.

Акт підписується керівником платника податків, або уповноваженою особою, разом з бухгалтером, який відповідає за подання податкової декларації до контролюючого органу.

Читати далі

Законодавство

Змінилися умови призначення 100-процентної надбавки інспекторам з авіаційного нагляду

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2007 р. № 1172» від 14 серпня 2019 р. № 721.

Постановою № 1172 було введено посади державних інспекторів з авіаційного нагляду у державній авіаційній службі та встановлено умови оплати їхньої  праці.

Уточненням в абз. 3 пп. 1 п. 2 постанови визначено, що 100% надбавка інспектору тепер надаватиметься за високі досягнення у праці та за виконання особливо важливої роботи. Раніше ці дві умови не залежали одна від одної.

Водночас, п. 2 доповнено новим пп. 5-1 щодо виплати надбавки за вислугу років інспекторам, уповноваженим на проведення перевірок діяльності суб’єкта та стану об’єкта авіаційної діяльності.

Зокрема до стажу роботи зараховується:

 • час перебування на посадах у галузі цивільної авіації, якщо працівник мав спеціальну освіту та працював за фахом;
 • час проходження військової служби у ЗСУ, інших військових формуваннях;
 • час перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, якщо після одужання працівник повернувся до діяльності в галузі цивільної авіації;
 • час підвищення кваліфікації з відривом від роботи, якщо працівник до цього працював у галузі цивільної авіації; тощо.

Надбавка за вислугу років обчислюватиметься, виходячи з посадового окладу та виплачуватиметься щомісяця за фактично відпрацьований час.

Читати далі

Законодавство

ЦНАПи надаватимуть послуги за місцем проживання

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2013 р. № 118 і від 1 серпня 2013 р. № 588» від 14 серпня 2019 р. № 714.

Змінами до постановою № 118, якою затверджено Примірне положення про центр надання адміністративних послуг, встановлено, що ЦНАП у місцях прийому суб’єктів звернень має бути облаштований не лише інформаційними стендами, а й інформаційними терміналами та/або іншими засобами доведення інформації до суб’єктів звернення.

Новою редакцією абз. 4-6 п. 5 Примірного регламенту ЦНАП, затвердженого постановою № 588, визначено, що Центри повинні бути доступними для маломобільних груп населення, їх вхід має бути облаштований пандусом та поручнями з обох боків. Центр повинен мати місця тимчасового розміщення дитячих колясок, а на прилеглій територій – місцями для безоплатної стоянки автомобільного транспорту суб’єктів звернення. У будівлях повинні бути облаштовані санітарні кімнати, доступні також для осіб з інвалідністю.

За уточненим абз. 8 п. 6 відкрита частина ЦНАП, де проводиться вся робота з суб’єктами звернення, може розміщуватися на 2 поверсі, якщо створені умови безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до такого приміщення.

У секторі інформування тепер має бути комп’ютерна техніка з вільним доступом до Інтернету (абз. 3 п. 8).

За новою редакцією п. 15 для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп  населення інформація подаватиметься шляхом розміщення буклетів, інформаційних листів на стендах, інших необхідних матеріалів, надрукованих шрифтом Брайля. При цьому, для забезпечення послуг особам, які є глухими, німими або глухонімими, до роботи ЦНАПу може залучатися перекладач жестової мови.

Уведено новий розділ, присвячений пересувним віддаленим робочим місцям ЦНАПів. Тобто адміністративні послуги надаватимуться за місцем проживання/перебування суб’єкта звернення.

Обов’язково за допомогою пересувного віддаленого місця адміністратора  надаватимуться послуги особам з інвалідністю I групи та іншим особам, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги.

Читати далі

В тренді

Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань
||
№ Документа: 2720-VIII
Дата прийняття: 16.05.2019
Дата набрання чинності: 22.05.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає
Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань
||
№ Документа: 2720-VIII
Дата прийняття: 16.05.2019
Дата набрання чинності: 22.05.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає