Законодавство
Наглядові ради медзакладів – без громадян рф, рб, підсанкційних осіб, але з іноземцями
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2023 р. № 1221» від 6 вересня 2024 р. № 1070.
Зокрема новою редакцією п. 6 Порядку утворення наглядової ради закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою від 21 листопада 2023 р. № 1221, визначено, що кандидат у члени наглядової ради повинен відповідати таким вимогам:
1) вища освіта не нижче першого (бакалаврського) рівня;
2) досвід роботи не менш як п’ять років в одній або сукупно у кількох із таких сфер діяльності: забезпечення та захист прав у сфері охорони здоров’я, сприяння розвитку охорони здоров’я, надання медичних послуг, протидія корупції, економіка, банківська справа, фінанси, управління та правознавство;
3) вільне володіння державною мовою (за винятком кандидатів з іноземним громадянством, які можуть бути кандидатами у члени наглядової ради згідно з вимогами цього пункту).
Читайте також: Консул перевірятиме факти застосування санкцій при вчиненні нотаріальних дій
Кандидатом у члени наглядової ради не може бути особа, яка має судимість за вчинення кримінального правопорушення, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку, або на яку протягом останніх п’яти років накладалося адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, а також особа, яка є громадянином російської федерації, республіки білорусь, або до якої застосовуються обмежувальні дії (санкції).
Для державного закладу охорони здоров’я, утвореного у формі державного некомерційного підприємства, до незалежних членів наглядової ради додатково застосовуються критерії, передбачені ст. 11-3 Закону України «Про управління об’єктами державної власності».
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.