Connect with us

Законодавство

Нацбанк може делегувати повноваження з нагляду за МТСБУ

Опубліковано

⚡ AI SUMMARY
Набрала чинності постанова НБУ №74, що дозволяє делегувати Комітету з нагляду повноваження щодо контролю за МТСБУ. Регулятор тепер може визнавати керівництво та ключовий персонал Бюро невідповідними вимогам професійної придатності чи репутації, вимагати їх відсторонення та приймати рішення про погодження нових кандидатур на ці посади.

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 7 липня 2025 р. № 74.

Зокрема новими п. 13-1 гл. 4 розд. II, п. 16-1 гл. 5 розд. III Положення про нагляд за діяльністю Моторного (транспортного) страхового бюро України, затвердженого постановою від 31 грудня 2024 р. № 194, передбачено, що Правління Національного банку або Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг у разі делегування йому повноважень приймає рішення про невідповідність голови та/або члена правління МТСБУ, ризик-менеджера, комплаєнс-менеджера, внутрішнього аудитора, відповідального актуарія МТСБУ вимогам до професійної придатності та ділової репутації та про вимогу раді МТСБУ із загальних питань відсторонити від виконання обов’язків таку/таких особу/осіб.

Читайте також: Повернення коштів особою, яка їх незаконно привласнила зловживаючи службовим становищем, не впливає на кримінально-правову оцінку вчиненого

МТСБУ за результатами прийнятого рішення зобов’язане подати до Національного банку для погодження кандидатури на посади осіб, відсторонення від виконання обов’язків яких вимагається, у встановлений у такому рішенні строк.

Правління або Комітет з питань нагляду в разі делегування йому повноважень приймає рішення про погодження або про відмову в погодженні кандидатури члена правління МТСБУ/особи, відповідальної за виконання ключової функції в МТСБУ.

Внесено зміни й до Положення про порядок здійснення адміністративного провадження, загальні вимоги до документів і порядок їх подання до Національного банку України в межах окремих процедур, затвердженого постановою від 29 грудня 2023 р. № 200.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України
||
№ Документа: 74
Дата прийняття: 07.07.2025
Дата набрання чинності: 10.07.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2025
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України
||
№ Документа: 74
Дата прийняття: 07.07.2025
Дата набрання чинності: 10.07.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає