Connect with us

Законодавство

НБУ контролюватиме Бюро кредитних історій

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про затвердження Положення про здійснення контролю за діяльністю бюро кредитних історій» від 29 грудня 2020 р. № 171.

Відповідно до затвердженого Положення Національний банк здійснює контроль за діяльністю Бюро щодо:

1) відповідності діяльності Бюро вимогам Закону «Про організацію формування та обігу кредитних історій», цього Положення та положення Бюро;

2) цільового використання Бюро інформації згідно із Законом «Про організацію формування та обігу кредитних історій», що міститься в кредитній історії під час реорганізації або ліквідації Бюро.

Національний банк здійснює контроль за діяльністю Бюро шляхом моніторингу (без відвідування місцезнаходження Бюро) та аналізу інформації, документів (їх копій), письмових пояснень, наявних у Національного банку у зв’язку з виконанням ним своїх функцій та повноважень, уключаючи одержані Національним банком інформацію та пояснення відповідно до ст. 57 Закону України «Про Національний банк України».

НБУ за результатами здійснення контролю за діяльністю Бюро:

1) оформляє акт контролю за діяльністю бюро кредитних історій за формою, установленою в додатку до цього Положення;

2) відповідно до вимог Закону «Про організацію формування та обігу кредитних історій» звертається до Бюро з письмовим застереженням щодо припинення порушення, виявленого за результатами здійснення контролю, та вжиття необхідних заходів для його усунення у разі встановлення порушень вимог Закону, цього Положення та/або положення Бюро.

Ухилення від виконання або несвоєчасне виконання Бюро письмового застереження Національного банку є підставою для застосування до Бюро фінансової санкції відповідно до вимог Закону «Про організацію формування та обігу кредитних історій».

Водночас визнано таким, що втратило чинність, розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, від 21 жовтня 2019 р. № 2038.

Законодавство

100 млн доларів позики на фінансування малого та середнього бізнесу

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку інвестиційного проекту «Додаткове фінансування для протидії COVID-19 в рамках Проекту доступу до довготермінового фінансування» від 19 квітня 2021 р. № 369, якою визнано за доцільне залучення акціонерним товариством «Державний експортно-імпортний банк України» позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку для реалізації вказаного інвестиційного проекту в розмірі 100 млн доларів США.

Міністерство фінансів України інформує, що зазначеним проектом передбачено надання експортоорієнтованим малим та середнім підприємствам доступу до довготермінового фінансування.

Читати далі

Законодавство

90 млн доларів для екстреного реагування на COVID-19 та вакцинацію в Україні

Опубліковано

on

Набрало чинності розпорядження Кабінету Міністрів України «Про залучення позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку для реалізації інвестиційного проекту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» від 21 квітня 2021 р. № 345-р, яким визнано за доцільне залучення позики від МБРР для реалізації вказаного інвестиційного проекту в розмірі 90 млн доларів США.

Читати далі

Законодавство

У СЕП не братимуть комісію за виплату 8 000 грн держдопомоги

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення зміни до Тарифів на послуги (операції), що надаються (здійснюються) Національним банком України в системі електронних платежів та у сфері розрахунково-касового обслуговування» від 21 квітня 2021 р. № 33.

Доповненням до вказаних Тарифів, затверджених постановою Правління Національного банку України від 12 серпня 2003 р. № 333, скасовано плату за оброблення електронних розрахункових документів та електронних розрахункових повідомлень банку в системі електронних платежів Національного банку за операціями з виплати допомоги застрахованим особам/повернення на рахунок відправника незарахованої суми коштів допомоги, що здійснюються відповідно до Порядку надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2021 р. № 328.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Положення про здійснення контролю за діяльністю бюро кредитних історій
||
№ Документа: 171
Дата прийняття: 29.12.2020
Дата набрання чинності: 01.01.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Положення про здійснення контролю за діяльністю бюро кредитних історій
||
№ Документа: 171
Дата прийняття: 29.12.2020
Дата набрання чинності: 01.01.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає