Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

НБУ контролює не лише вітчизняні банки

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова правління Національного Банку України «Про затвердження Змін до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу» від 7 червня 2018 р. № 60 (Положення затверджене постановою від 17 серпня 2012  р. № 346).

Згідно зі змінами до пп. е) п. 1.3 глави 1 розділу ІІ Положення, Нацбанк має право вимагати надати висновок або звіт про результати аудиторської перевірки комерційного банку, а за новим пп. і) має право вказати на у письмовому застереженні про порушення вимог нагляду на консолідованій основі.

За новою редакцією абз. 1 п. 3.3 іноземні банки, які порушують нормативи щодо капіталу, тепер також мають подати до НБУ план заходів з підтримання або відновлення рівня капіталу, та укласти письмову угоду про це. НБУ розглядає плани заходів з оздоровлення банків (в тому числі іноземних) та перевіряє реальність їх виконання.

Змінами передбачено, що план фінансового оздоровлення чи програма капіталізації банку має включати строки поступового виконання запланованих заходів та досягнення встановлених значень нормативів капіталу, інших визначених показників.

Також НБУ під час аналізу звіту банку про виконання програми капіталізації, має право враховувати вжиті банком заходи, які не були передбачені в програмі капіталізації, якщо ефект від їх реалізації забезпечить досягнення передбачених програмою капіталізації показників на звітну дату.

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Законодавство

Інвестиційні кошти не арештовуватимуть

Опубліковано

on

От

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони звернення стягнення та накладення арешту на кошти суб’єктів господарювання у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення, отриманих від міжнародних фінансових організацій на реалізацію інвестиційних проектів (заходів) в Україні» від 15 травня 2018 р. № 2417-VIII.

Змінами до Закону визначено, що порядок розробки, погодження та затвердження інвестиційних програм у сфері централізованого водопостачання та водовідведення а також порядок у сфері теплопостачання здійснюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Кошти для фінансування таких програм (в тому числі кредитні кошти) перебувають на спеціальних рахунках, на які не можуть накладати арешт та звертати стягнення.

Власник спеціального рахунку для кредитних коштів забезпечує контроль та несе відповідальність за цільове використання коштів згідно з умовами договору. Окрім того, забороняється стягнення коштів з рахунків суб’єктів господарювання в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Читати далі

Законодавство

91 суддя не підтвердив відповідності займаній посаді

Опубліковано

on

От

Вища кваліфікаційна комісія суддів України поінформувала, що 91 суддя не підтвердив відповідність займаній посаді в ході оцінювання суддів України.

Для процедури оцінювання суддів розділено на 2 групи. Для першої відбір було оголошено 20 жовтня 2017 р.

Дотепер оцінювання завершене стосовно 868 суддів. З них 709 визнано такими, що відповідають займаній посаді, 68 осіб звільнилися за власним бажанням в процесі оцінювання, а 91 суддя не підтвердив відповідність займаній посаді.

У членів комісії викликало здивування той факт, що 65 суддів не склали іспит з перевірки професійних знань та навичок, а інші 26 служителі Феміди були звільнені з посад в результаті співбесіди.

Члени Комісії вважають звільнення за власним бажанням ознакою самоочищення судової гілки влади в Україні.

Стосовно 211 суддів рішення ще прийняті, оскільки щодо 112 з них оголошено перерву через наявність висновків Громадської ради доброчесності, що не були впорядковані належним чином, з рештою – тривають співбесіди.

Читати далі

Законодавство

Системі виконання покарань – нові однострої

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження опису та зразків форми одягу і знаків розрізнення осіб рядового і начальницького складу та курсантів навчальних закладів Державної кримінально-виконавчої служби» від 23 травня 2018 р. № 413.

Опис містить вимоги до зовнішнього вигляду форми одягу та знаків розрізнення службовців та курсантів виконавчої служби. Вимогами регламентовано одяг для зимового, літнього сезону, елементи демісезонної та повсякденної форми, жіночих та чоловічих варіантів, плащ – накидкок, взуття, головних уборів, парадної форми.

Опис знаків розрізнення включає макети кокард, шевронів, погон відповідно до військових звань службовців. Опис кожного однострою супроводжується по тексу Постанови його графічним зображенням.

Право затвердити правила носіння одягу та знаків покладено на Міністерство юстиції України.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Змін до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу
||
№ Документа: 60
Дата прийняття: 07.06.2018
Дата набрання чинності: 12.06.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає