Connect with us

Законодавство

НБУ осучаснив стратегічний підхід до проведення валютних інтервенцій

Опубліковано

Набрало чинності рішення Правління НБУ "Про внесення змін до Стратегії валютних інтервенцій Національного банку України на 2016 – 2020 роки" від 29 березня 2018 р. № 182-рш.

Відповідно до цього документу, змін зазнала Стратегія валютних інтервенцій Національного банку України на 2016-2020 роки, яка визначає політику Національного банку на міжбанківському валютному ринку з вересня 2016 р.

Стратегія тепер передбачає можливість Національного банку здійснювати валютні інтервенції у чотирьох формах – валютний аукціон, інтервенція за єдиним курсом, запит щодо найкращого курсу (в подальшому – інтервенція за найкращим курсом) та адресна інтервенція.

Правління Національного банку вважає, що інтервенція за єдиним курсом, запит щодо найкращого курсу та адресна інтервенція показали свою ефективність під час оперативного втручання в незначних обсягах, тому необхідно відмовитися від пріоритезації конкретних форм інтервенцій (останнім часом пріоритетом був валютний аукціон).

Також Національний банк планує перейти до здійснення валютних інтервенцій з використанням Matching, що є новим функціоналом для укладання угод в торговельно-інформаційних системах Bloomberg, Thomson Reuters тощо.

Новий функціонал передбачає можливість для учасників ринку миттєво укладати угоди з купівлі-продажу іноземної валюти шляхом вибору найкращого з анонімних котирувань, наявного в функціоналі в певний момент часу, або введенням в систему власних анонімних котирувань, які у подальшому акцептуються контрагентами.

Основною перевагою проведення валютних інтервенцій через функціонал Matching стане анонімність. Котирування всіх учасників функціоналу, у тому числі Національного банку, виставлятимуться анонімно, і учасники угоди з купівлі-продажу валюти отримуватимуть інформацію про контрагента лише після укладання угоди.

Національний банк має намір використовувати функціонал Matching для проведення інтервенцій за двома формами:

  1. за найкращим курсом (у такому випадку Національний банк виступатиме «прайс-тейкером», обираючи найкращу з цін, анонімно запропонованих учасниками ринку),
  2. за єдиним курсом (у такому випадку Національний банк виступатиме «прайс-мейкером», анонімно пропонуючи ринку ціну).

Проте, разом з функціоналом Matching, НБУ планує продовжити у разі необхідності здійснювати валютні інтервенції і через ті функціонали, що використовувалися досі.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Стратегії валютних інтервенцій Національного банку України на 2016 – 2020 роки
||
№ Документа: 182-рш
Дата прийняття: 29.03.2018
Дата набрання чинності: 02.04.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Стратегії валютних інтервенцій Національного банку України на 2016 – 2020 роки
||
№ Документа: 182-рш
Дата прийняття: 29.03.2018
Дата набрання чинності: 02.04.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає