Connect with us

Законодавство

Не більше 24 місяців для професійного навчання держслужбовців за кордоном

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 р. № 990, якою визначено умови організації та проходження професійного навчання державних службовців/посадових осіб місцевого самоврядування у закладах освіти, установах, організаціях за кордоном, іноземних державних та муніципальних органах, строки та періодичність такого професійного навчання.

Затвердженим нею Порядком, зокрема передбачено, що професійне навчання державних службовців/посадових осіб місцевого самоврядування за кордоном здійснюється з метою підвищення рівня їх професійної компетентності для ефективного виконання завдань та обов’язків у межах професійної діяльності, а також вивчення та впровадження іноземного досвіду у сфері державної служби/служби в органах місцевого самоврядування.

Необхідність направлення державного службовця на професійне навчання за кордон визначається його безпосереднім керівником та службою управління персоналом державного органу за результатами оцінювання службової діяльності, посадової особи місцевого самоврядування – безпосереднім керівником з урахуванням результатів визначення потреб у професійному навчанні.

Строк професійного навчання державних службовців/посадових осіб місцевого самоврядування за кордоном визначається:

  • освітньою програмою здобуття вищої освіти на магістерському рівні іноземного закладу вищої освіти, але не повинен бути більшим 24 місяців;
  • програмою підвищення кваліфікації, програмою заходу з обміну досвідом;
  • програмою стажування, що може становити для державних службовців від одного до шести місяців.

Читайте також: Методичну допомогу спеціалістам з питань персоналу надаватиме НАДС

Державні службовці/посадові особи місцевого самоврядування, які пройшли професійне навчання за кордоном на підставі договору про направлення, можуть бути направлені на професійне навчання за кордон строком більш як шість місяців вдруге тільки після відпрацювання ними строку, визначеного попереднім договором про направлення.

Державні службовці/посадові особи місцевого самоврядування, які пройшли професійне навчання за кордоном за програмами підвищення кваліфікації, заходів з обміну досвідом та стажування, можуть бути направлені на професійне навчання за кордон не раніше ніж через шість місяців з дня, що настає за днем завершення відповідної програми.

Унормовано й звітування за результатами професійного навчання за кордоном.

Окрім того, внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 11 грудня 1992 р. № 698 «Про вдосконалення порядку здійснення службових відряджень за кордон» і від 4 березня 1996 р. № 287 «Про затвердження Положення про умови матеріального забезпечення осіб, направлених за кордон на навчання та стажування».

Національне агентство з питань державної служби у чотиримісячний строк  має розробити та затвердити:

  • Порядок укладення договору між державним службовцем/посадовою особою місцевого самоврядування і органом, який направляє, про направлення державного службовця/посадової особи місцевого самоврядування на професійне навчання за кордон та типову форму такого договору;
  • форму звіту про результати професійного навчання за кордоном.

Органам місцевого самоврядування рекомендовано керуватися Порядком, затвердженим цією постановою.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Деякі питання організації професійного навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування за кордоном
||
№ Документа: 990
Дата прийняття: 15.09.2023
Дата набрання чинності: 22.09.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Деякі питання організації професійного навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування за кордоном
||
№ Документа: 990
Дата прийняття: 15.09.2023
Дата набрання чинності: 22.09.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає