Connect with us

Законодавство

Не працює одометр – їхати не можна

Набрала чинність постанова правління Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 23 січня 2019 р. № 46.

Правила дорожнього руху доповнено вимогою, що у правій верхній частині вітрового скла авто (на внутрішньому боці) має розміщуватись самоклейна мітка радіочастотної ідентифікації про проходження обов’язкового технічного контролю транспортного засобу (уточнення у п. 30.2). Нагадаємо, що обов’язковим огляд є  вантажних автомобілів, таксі, автобусів, транспортних засобів, які перевозять небезпечні вантажі, легкових авто, які використовуються в комерційних цілях.

Передбачено обов’язок водія надати можливість поліцейському провести за допомогою спецпристрою зчитування інформації із такої мітки ідентифікації (доповнення до пп. «в» п. 2.4).

Відтепер, якщо у транспортному засобі не працює одометр, то його експлуатація заборонена (уточнення до пп. «г» п. 30.2).

У пп. 11-1 п. 2 Порядку проведення обов’язкового технічного контролю, затвердженого постановою Кабміну від 30 січня 2012 р. № 137, встановлено, що самоклейну мітку ідентифікації результатів техконтролю міститиме і протокол перевірки техстану авто.

У разі наявності у суб’єкта проведення обов’язкового технічного контролю авто (виконавця) певного обладнання з проведення техконтролю чи атестату про акредитацію, виданого органом з оцінки відповідності, то він подає до Мінінфраструктури Повідомлення про відповідність матеріально-технічної бази та персоналу вимогам щодо проведення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів (далі – Повідомлення).

Водночас, Мінінфраструктури прийматиме рішення про відкликання Повідомлення за наявності інформації про відсутність або зміну матеріально-технічної бази, документів, що подавалися до Повідомлення (уточнення абз. 8 п. 6).

За новою редакцією п. 7 Головний сервісний центр МВС протягом 3 робочих днів з дати надходження Повідомлення та копій документів від Мінінфраструктури вноситиме до Реєстру суб’єктів проведення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів дані про виконавця, пункт технічного контролю, його матеріально-технічну базу і персонал із зазначенням категорії та призначення транспортних засобів, адреси місця проведення обов’язкового технічного контролю.

Згідно зі зміненим абз. 3 п. 16 під час зовнішнього огляду авто виконавець здійснює фотофіксацію його проведення, зокрема:

  • передньої та 1 бокової частини транспортного засобу;
  • перевірки увімкнених фар ближнього світла та протитуманних фар;
  • перевірки гальмової системи методом стендових випробувань і загального вигляду транспортного засобу на гальмовому стенді, номерного знака та увімкнених сигналів гальмування;
  • показника одометра.

Матеріали фотофіксації мають забезпечувати можливість чітко визначити марку, колір, номерний знак авто, на фотографіях обов’язково має відображатись дата  видачі протоколу перевірки технічного стану.

Законодавство

Періодичність перевірок суб’єктів первинного фінансового моніторингу узалежнили від їх ризиковості

Набрало чинності рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку «Про внесення змін до Порядку контролю за дотриманням професійними учасниками фондового ринку (ринку цінних паперів) вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 29 серпня 2019 року № 470.

Зміни внесені до п. 2 розд. II зазначеного Порядку і стосуються періодичності проведення перевірок суб’єктів первинного фінансового моніторингу:

  • абз. 1 викладено у новій редакції: «Включення суб’єкта первинного фінансового моніторингу до плана-графіка проведення перевірок здійснюється на підставі оцінки ризику суб’єкта первинного фінансового моніторингу бути використаним для відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення».
  • абз. 2, 3 (щодо частоти проведення перевірок та щодо дати, з якої починається відлік строку для визначення початку наступної планової перевірки) виключено.

Читати далі

Законодавство

Вводиться централізований облік доручень правоохоронних органів на митний огляд товарів і транспортних засобів

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту з організації централізованого надсилання правоохоронними органами в електронному вигляді доручень на проведення митного огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення» від 2 жовтня 2019 р. № 861.

Постановою, з метою забезпечення уніфікованого обліку доручень на проведення митного огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які направляються правоохоронними органами, відстеження результатів їх направлення, уникнення зловживань у цій сфері передбачено запровадження централізованого надсилання зазначених доручень в електронному вигляді із використанням відповідної інформаційної систем.

Учасники експериментального проекту використовують на безоплатній основі тестову версію інформаційної системи, що забезпечує централізоване надсилання правоохоронними органами та отримання органами доходів і зборів в електронному вигляді доручень на проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Зазначені доручення надсилаються правоохоронними органами органам доходів і зборів централізовано в електронному вигляді з використанням кваліфікованого електронного підпису уповноваженої посадової особи правоохоронного органу та обов’язково повинні містити інформацію про підстави їх надсилання, номер відповідного провадження (справи), строк виконання, відомості про товари, осіб, які їх переміщують, та/або про транспортні засоби комерційного призначення, з використанням яких можуть бути вчинені порушення законодавства з питань митної справи.

У разі відсутності в дорученні усієї інформації таке доручення не є підставою для проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення органами доходів і зборів, про що невідкладно інформується відповідний правоохоронний орган шляхом направлення повідомлення електронними каналами зв’язку.

Максимальний строк дії доручень, які надсилаються до органів доходів і зборів, не може перевищувати 90 календарних днів з моменту надсилання.

Підготовку необхідних змін до нормативно-правових актів, а також розробку необхідного програмного забезпечення буде здійснено за результатами розпочатого експериментального проекту.

Читати далі

Законодавство

Для належного облаштування Державного кордону потрібна смуга у 50 метрів

Комітет ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки на своєму засіданні ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону» № 0905.

Задля створення належних умов для інженерно-технічного облаштування державного кордону України із суміжними державами, насамперед з Російською Федерацією, забезпечення виконання Держприкордонслужбою завдань з охорони та захисту державного кордону, запропоновано внести зміни до Земельного кодексу України, Водного кодексу України, Закону України «Про державний кордон України», а саме:

  • визначити розмір земельних ділянок, які надаються органам Державної прикордонної служби України для будівництва та утримання інженерно-технічних та фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій шириною до 50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми,
  • звільнити зазначені вище органи у зв’язку із цим від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, пов’язаних із вилученням ділянок для облаштування кордону.
З текстами законів можна ознайомитися в системі LEX, замовивши тестовий доступ.

Читати далі

В тренді

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України
||
№ Документа: 46
Дата прийняття: 23.01.2019
Дата набрання чинності: 01.05.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України
||
№ Документа: 46
Дата прийняття: 23.01.2019
Дата набрання чинності: 01.05.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає