Connect with us

Законодавство

Не працює одометр – їхати не можна

Набрала чинність постанова правління Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 23 січня 2019 р. № 46.

Правила дорожнього руху доповнено вимогою, що у правій верхній частині вітрового скла авто (на внутрішньому боці) має розміщуватись самоклейна мітка радіочастотної ідентифікації про проходження обов’язкового технічного контролю транспортного засобу (уточнення у п. 30.2). Нагадаємо, що обов’язковим огляд є  вантажних автомобілів, таксі, автобусів, транспортних засобів, які перевозять небезпечні вантажі, легкових авто, які використовуються в комерційних цілях.

Передбачено обов’язок водія надати можливість поліцейському провести за допомогою спецпристрою зчитування інформації із такої мітки ідентифікації (доповнення до пп. «в» п. 2.4).

Відтепер, якщо у транспортному засобі не працює одометр, то його експлуатація заборонена (уточнення до пп. «г» п. 30.2).

У пп. 11-1 п. 2 Порядку проведення обов’язкового технічного контролю, затвердженого постановою Кабміну від 30 січня 2012 р. № 137, встановлено, що самоклейну мітку ідентифікації результатів техконтролю міститиме і протокол перевірки техстану авто.

У разі наявності у суб’єкта проведення обов’язкового технічного контролю авто (виконавця) певного обладнання з проведення техконтролю чи атестату про акредитацію, виданого органом з оцінки відповідності, то він подає до Мінінфраструктури Повідомлення про відповідність матеріально-технічної бази та персоналу вимогам щодо проведення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів (далі – Повідомлення).

Водночас, Мінінфраструктури прийматиме рішення про відкликання Повідомлення за наявності інформації про відсутність або зміну матеріально-технічної бази, документів, що подавалися до Повідомлення (уточнення абз. 8 п. 6).

За новою редакцією п. 7 Головний сервісний центр МВС протягом 3 робочих днів з дати надходження Повідомлення та копій документів від Мінінфраструктури вноситиме до Реєстру суб’єктів проведення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів дані про виконавця, пункт технічного контролю, його матеріально-технічну базу і персонал із зазначенням категорії та призначення транспортних засобів, адреси місця проведення обов’язкового технічного контролю.

Згідно зі зміненим абз. 3 п. 16 під час зовнішнього огляду авто виконавець здійснює фотофіксацію його проведення, зокрема:

  • передньої та 1 бокової частини транспортного засобу;
  • перевірки увімкнених фар ближнього світла та протитуманних фар;
  • перевірки гальмової системи методом стендових випробувань і загального вигляду транспортного засобу на гальмовому стенді, номерного знака та увімкнених сигналів гальмування;
  • показника одометра.

Матеріали фотофіксації мають забезпечувати можливість чітко визначити марку, колір, номерний знак авто, на фотографіях обов’язково має відображатись дата  видачі протоколу перевірки технічного стану.

Законодавство

Прогресивної шкали оподаткування ускладнить діяльність сумлінного бізнесу

Компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації не підтримують запропоноване проектом Закону № 2758 збільшення податкового навантаження на оплату праці, яке матиме негативний вплив саме на законослухняний бізнес.

Зазначеним законопроектом пропонується запровадити прогресивну шкалу оподаткування для нарахування податку на доходи фізичних осіб, зокрема, ввести найвищу серед країн Європи ставку податку на доходи.

На думку експертів Європейської Бізнес Асоціації, у разі впровадження прогресивної шкали витрати бізнесу суттєво зростуть, а негативними наслідками збільшення податкового навантаження можуть бути як збільшення вартості товарів та послуг сумлінних компаній, так і втрата ними висококваліфікованих кадрів. Зросте попит на «тіньову» оплату праці, що дасть додаткові переваги недобросовісним роботодавцям.

Як результат, маємо ситуацію, коли умови діяльності ускладнюються для сумлінного бізнесу, а тіньовий сектор, де використовуються різні схеми ухилення від сплати податку, залишається поза увагою.

Читати далі

Законодавство

Керівників Укрдержархіву тестуватимуть з питань забезпечення прав осіб з інвалідністю

Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Методики оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю у Державній архівній службі України та установах, що належать до сфери її управління» від 5 лютого 2020 р. № 388/5.

Методику розроблено з метою захисту та забезпечення дотримання в Укрдержархіві та установах, що належать до сфери його управління, основоположних прав і свобод осіб з інвалідністю.

Оцінювання здійснюється керівниками структурних підрозділів апарату Укрдержархіву та установ, що належать до сфери його управління, шляхом надання письмових відповідей на запитання, які складені у вигляді тестів, керуючись вимогами Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

У разі відсутності керівників структурних підрозділів Укрдержархіву та установ, що належать до сфери його управління, з поважних причин, оцінювання здійснюється особами, які виконують їх обов’язки.

Оцінювання складається з 9 загальних запитань відповідно до Переліку питань для оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю у Державній архівній службі України та установах, що належать до сфери її управління, який наведено у додатку до затвердженої Методики.

Керівники структурних підрозділів апарату Укрдержархіву та установ, що належать до сфери управління Укрдержархіву щороку до 15 січня подають до відділу управління персоналом Укрдержархіву заповнені примірники Переліку питань з відповідями на запитання.

Відділ управління персоналом Укрдержархіву узагальнює отриману інформацію та проставляє кожному структурному підрозділу апарату Укрдержархіву загальну оцінку.

Читати далі

Законодавство

НБУ визначився із завданнями своєї процентної політики

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 18 лютого 2020 р. № 20.

Змінами до постанови Правління Національного банку України від 21 квітня 2016 р. № 277 «Про затвердження Положення про основи процентної політики Національного банку України» заголовок постанови змінено на «Про затвердження Положення про процентну політику Національного банку України».

Змінами до Положення про основи процентної політики Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 21 квітня 2016 р. № 277 заголовок положення викладено в такій редакції «Положення про процентну політику Національного банку України».

Крім цього, розд. I зазначеного Положення доповнено п. 3-1, яким визначено завдання процентної політики Національного банку, а саме:

  • досягнення визначеної в розд. V цього Положення операційної цілі процентної політики Національного банку шляхом визначення ставок за стандартними інструментами регулювання ліквідності банківської системи;
  • посилення дієвості процентного каналу трансмісійного механізму грошово-кредитної політики через установлення процентних ставок за операціями Національного банку, які проводяться з метою розвитку фінансових ринків, що сприяє забезпеченню впливу зміни короткострокової процентної ставки міжбанківського ринку на вартість середньо- та довгострокових фінансових ресурсів.

З метою реалізації процентної політики Національний банк установлює, поміж іншого, процентні ставки за операціями своп та умови їх проведення.

Читати далі

В тренді

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України
||
№ Документа: 46
Дата прийняття: 23.01.2019
Дата набрання чинності: 01.05.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України
||
№ Документа: 46
Дата прийняття: 23.01.2019
Дата набрання чинності: 01.05.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає