Connect with us

Законодавство

Не враховувати голосів померлого учасника можна буде вже через п’ятнадцять місяців

У відкритих джерелах з’явився текст Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 6 лютого 2018 р. № 2275-VIII.

Закон буде опубліковано в «Голосі України» у п’ятницю 16 березня 2018 р., а чинності він набере через три місяці з дня опублікування, крім ч. 2 ст. 23 Закону, яка набере чинності через один рік з дня набрання чинності Законом.

Згадана відтермінована в часі норма встановлює, що в разі смерті (оголошення судом безвісно відсутнім або померлим) учасника – фізичної особи чи припинення учасника – юридичної особи, частка якого у статутному капіталі становить менше 50%, у разі відсутності спадкоємців, товариство може виключити учасника з товариства. Таке рішення приймається без врахування голосів учасника, який виключається. Якщо частка такого учасника у статутному капіталі товариства становить 50% або більше, товариство може приймати рішення, пов’язані з ліквідацією товариства, без врахування голосів цього учасника.

Справжньою новелою Закону є інститут корпоративного договору – безвідплатний, конфіденційний і вчиняється в письмовій формі, за яким учасники товариства зобов’язуються реалізовувати свої права та повноваження певним чином або утримуватися від їх реалізації (ст. 7). Уведення корпоративного договору, за свідченнями багатьох експертів, допоможе уникати багатьох конфліктів між учасниками товариств.

Закон № 2275-VIII розширює рамки процедурної свободи щодо входу до товариства і виходу з нього, умов внесення частки учасником чи її передання. В цілому акцент регулювання внутрішніх відносин у товаристві перенесений із закону на статут і корпоративний договір.

Читати далі
Клікніть для коментування

You must be logged in to post a comment Login

Залишати коментар

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю
||
№ Документа: 2275-VIII
Дата прийняття: 06.02.2018
Дата набрання чинності: Не набрав
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю
||
№ Документа: 2275-VIII
Дата прийняття: 06.02.2018
Дата набрання чинності: Не набрав
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає