Connect with us

Законодавство

Неплатників аліментів мобілізуватимуть

Опубліковано

Як ми раніше повідомляли, Президент підписав Закон щодо посилення мобілізації (законопроект № 10449).

У Міністерстві юстиції України роз’яснили, що відповідно до змін за несплату аліментів понад три місяці хоча б за одну дитину боржників буде позбавлено права на відстрочку від мобілізації (наразі батьки трьох чи більше дітей мають таке право). При цьому в разі погашення заборгованості право на відстрочку буде повернуто.

Так, після того, як новий закон про мобілізацію набере чинності, а це вже наступного місяця, військовозобов’язані батьки трьох чи більше дітей мають з’явитися до ТЦК протягом 60 днів.

Читайте також: Додаткова винагорода, що виплачувалася поліцейським в період воєнного стану до 16 листопада 2022 р., мала враховуються при визначенні розміру аліментів

Зазначені громадяни (не лише чоловіки, а й жінки з фармацевтичною чи медичною освітою) повинні довести право на відстрочку. І не лише факт батьківства трьох або більше неповнолітніх дітей, а й відсутність заборгованості, якщо мусять сплачувати аліменти. Навіть якщо така заборгованість буде понад три місяці з виплат одній дитині, особа втратить право на відстрочку.

ТЦК подаватимуть запити в Державний реєстр боржників та виконавчих проваджень, Реєстр відправлятиме у відповідь довідки за зразком довідки про несудимість. Далі ТЦК буде ухвалювати рішення щодо наявності або відсутності права на відстрочку.

Нагадаємо, аліменти на дітей у 2024 році

Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.