Connect with us

Законодавство

Нотаріальна палата – проти запропонованої криміналізації несанкціонованого втручання в роботу держреєстрів

Опубліковано

Нотаріальна палата України звернулась до Комітету Верховної Ради з питань правової політики з листом, в якому закликала не приймати проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за несанкціоноване втручання, збут або розповсюдження інформації, що оброблюється в публічних електронних реєстрах та посилення кримінальної відповідальності під час дії воєнного стану за кримінальні правопорушення у сфері використання інформаційно-комунікаційних систем» № 10242 у запропонованій редакції.

НПУ підтримує необхідність законодавчого врегулювання кримінальної відповідальності за несанкціонований доступ до реєстрів, але вважає, що запропоновані зміни не відповідають критерію правової визначеності.

Читайте також: Вчинення під час воєнного стану – нова кваліфікуюча ознака злочинів у сфері інформаційно-комунікаційних систем

Як положеннями чинного Кримінального кодексу України, так і пропозиціями, закріпленими у проекті, який поширює дію відповідних норм ККУ на публічні реєстри, не розкритий зміст (склад) злочину, оскільки не визначено поняття «несанкціонованої діяльності з реєстрами». Це створює ризики різного трактування цього поняття та загрози отримання кримінального переслідування за правомірну професійну діяльність з реєстрами осіб, які мають до них доступ, зокрема нотаріусів.

Необґрунтованим є й встановлення як обтяжуючої обставини вчинення злочинних дій протягом воєнного стану, а також неадекватної кримінальної відповідальності за умови такої обтяжуючої обставини.

«Реалізація проекту призведе до колапсу у сфері державної реєстрації, адже зумовлює надзвичайно великі ризики кваліфікації дій нотаріусів і державних реєстраторів як несанкціоновані, тобто такі, що є кримінальним злочином, навіть якщо вони правомірно вчинялись для виконання професійних обов’язків», – прокоментували у НПУ.

Також зверніть увагу на робочий простір для нотаріусів та реєстраторів Lex.Нотаріус.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.