Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Нова форма заяви на водокористування

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства екології та природних ресурсів України «Про затвердження форми заяви для отримання дозволу на спеціальне водокористування» від 12 квітня 2018 р. № 116. Форма заяви розроблена відповідно до положень ст. 49 Водного кодексу України та п. 3 Порядку видачі дозволів на спецводокористування від 13 березня 2002 р. № 321.

Можливість здійснення спеціального водокористування надається споживачеві виключно на платній основі. Дозвіл видається територіальними органами Держводагентства. Видача або відмова у видачі дозволу на спеціальне водокористування здійснюється впродовж 30 календарних днів з дня надходження заяви та документів, необхідних для видачі дозволу:

  • обґрунтування потреби у воді з помісячним нормативним розрахунком водокористування і водовідведення;
  • опису та схеми місць забору води та скидання зворотних вод;
  • нормативів гранично допустимого скидання (ГДС) забруднюючих речовин у водні об’єкти із зворотними водами;
  • затверджених індивідуальних технологічних нормативів використання питної води (для суб’єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення);
  • копії правовстановлюючих документів на водні об’єкти (для орендарів водних об’єктів).

Подання водокористувачем заяви та відповідних документів, видача або відмова у видачі дозволу здійснюються в паперовій чи електронній формі.

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Законодавство

За несплату комунальних послуг – санкції, але з 2020 року

Опубліковано

on

От

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» щодо термінів застосування фінансових санкцій за порушення законодавства у сфері комерційного обліку теплової енергії та водопостачання та до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про житлово-комунальні послуги» щодо уточнення порядку введення в дію Закону» від 7 червня 2018 р. № 2454-VIII.

Так зміною до п. 1 перехідних положень Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» встановлено, що фінансові санкції у сфері теплової енергії та водопостачання будуть застосовуватись з 1 серпня 2020 р.

Також за новим п. 4-1 Перехідних положень, споживачам комунальних послуг та власникам (співвласникам) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання у відповідній будівлі, які сплачують внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, будуть надаватись пільги та субсидії.

Змінами до Перехідних положень Закону «Про житлово-комунальні послуги» набрання ним чинності пересунуто на 1 травня 2019 р.

Отже, договори про надання комунальних послуг та про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, укладені до набрання чинності нормами Закону, продовжують свою дію.

Читати далі

Законодавство

НБУ контролює не лише вітчизняні банки

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова правління Національного Банку України «Про затвердження Змін до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу» від 7 червня 2018 р. № 60 (Положення затверджене постановою від 17 серпня 2012  р. № 346).

Згідно зі змінами до пп. е) п. 1.3 глави 1 розділу ІІ Положення, Нацбанк має право вимагати надати висновок або звіт про результати аудиторської перевірки комерційного банку, а за новим пп. і) має право вказати на у письмовому застереженні про порушення вимог нагляду на консолідованій основі.

За новою редакцією абз. 1 п. 3.3 іноземні банки, які порушують нормативи щодо капіталу, тепер також мають подати до НБУ план заходів з підтримання або відновлення рівня капіталу, та укласти письмову угоду про це. НБУ розглядає плани заходів з оздоровлення банків (в тому числі іноземних) та перевіряє реальність їх виконання.

Змінами передбачено, що план фінансового оздоровлення чи програма капіталізації банку має включати строки поступового виконання запланованих заходів та досягнення встановлених значень нормативів капіталу, інших визначених показників.

Також НБУ під час аналізу звіту банку про виконання програми капіталізації, має право враховувати вжиті банком заходи, які не були передбачені в програмі капіталізації, якщо ефект від їх реалізації забезпечить досягнення передбачених програмою капіталізації показників на звітну дату.

Читати далі

Законодавство

Інвестиційні кошти не арештовуватимуть

Опубліковано

on

От

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони звернення стягнення та накладення арешту на кошти суб’єктів господарювання у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення, отриманих від міжнародних фінансових організацій на реалізацію інвестиційних проектів (заходів) в Україні» від 15 травня 2018 р. № 2417-VIII.

Змінами до Закону визначено, що порядок розробки, погодження та затвердження інвестиційних програм у сфері централізованого водопостачання та водовідведення а також порядок у сфері теплопостачання здійснюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Кошти для фінансування таких програм (в тому числі кредитні кошти) перебувають на спеціальних рахунках, на які не можуть накладати арешт та звертати стягнення.

Власник спеціального рахунку для кредитних коштів забезпечує контроль та несе відповідальність за цільове використання коштів згідно з умовами договору. Окрім того, забороняється стягнення коштів з рахунків суб’єктів господарювання в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Читати далі

В тренді

Про затвердження форми заяви для отримання дозволу на спеціальне водокористування
||
№ Документа: 116
Дата прийняття: 12.04.2018
Дата набрання чинності: 12.06.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 07.05.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 567/32019
Внутрішній номер документа: Немає