Connect with us

Законодавство

Нові податки на квартири, машини й цигарки: комітет Ради підтримав ідею Кабміну

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроект Кабміну № 5600, який може принести в бюджет близько 60 млрд гривень. Документ передбачає введення ПДВ в розмірі 20% на покупку житла в новобудовах, розширення податку на машини, підвищення акцизів, зокрема, на тютюнові вироби.

Як ідеться на офіційному сайті комітету, 18 народних депутатів ідею підтримали, 9 утрималися, ще троє виступили проти. Крім акцизів на сигарети й екологічного податку, також підвищать акциз на алкогольні напої.

Крім того, планується розширити податок на елітні машини. Зараз цей податок платять ті українці, які володіють авто вартістю від 375 мінімалок (2,2 млн грн), а за новими правилами цю цифру знизили до 200 мінімалок (1,2 млн грн).

Більше доведеться платити й тим, хто продає багато квартир. Прості українці (фізособи) при продажу нерухомості повинні заплатити податок у розмірі 5%, а компанії — 18%. У Мінфіні пропонують ввести норму, згідно з якою починаючи з третьої квартири, звичайні українці повинні будуть платити стільки ж, скільки й компанії. Збільшиться і єдиний податок для деяких ФОПів. Фізособам-підприємцям, які перебувають на четвертій групі єдиного податку (фермери), доведеться платити більше за кожен гектар. Так, планується переглянути наступні ставки:

  • для ріллі, сіножатей та пасовищ — з 0,95 до 1,9;
  • для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, — з 0,57 до 1,14;
  • для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) — з 0,57 до 1,14;
  • для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, — з 0,19 до 0,38. Так що, українці, готуймося платити більше, чиновників он скільки розвелося, і всі хочуть європейські зарплати.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.