Законодавство
Новий порядок реалізації арештованих активів на електронних торгах
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 8 липня 2020 р. № 569.
Новим абзацом п. 4 Порядку реалізації арештованих активів на електронних торгах, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 р. № 719, встановлено, що перші електронні торги проводяться без можливості зниження початкової вартості лота, повторні (другі, треті) електронні торги – з можливістю зниження початкової вартості лота.
Новою редакцією п. 8 Порядку визначено, що електронні торги проводяться за лотами. Розподіл активу (активів) на лоти здійснює Національне агентство.
Ринкова вартість активу визначається на підставі звіту про оцінку активу, що діє не більш як шість місяців з дати її проведення, якщо інше не встановлено законодавством.
Якщо строк дії звіту про оцінку майна закінчився після передачі майна на реалізацію, повторна оцінка такого майна не проводиться.
У разі нереалізації активів на електронних торгах (перших і повторних) та прийняття Національним агентством рішення про їх передачу для реалізації на нових електронних торгах вартість таких активів визначається на підставі нового звіту про оцінку активу.
Новою редакцією п. 10 Порядку встановлено, що електронні торги розпочинаються у визначений в інформаційному повідомленні про електронні торги день. Електронні торги проводяться протягом одного робочого дня з 9-ї до 18-ї години.
Якщо остання цінова пропозиція надійшла за 5 хвилин до завершення строку, визначеного в абзаці першому цього пункту, електронні торги автоматично продовжуються на 10 хвилин від часу подання останньої цінової пропозиції, але не пізніше 22-ї години.
Електронні торги продовжуються також у випадку, якщо остання цінова пропозиція надійшла за 5 хвилин до закінчення десятихвилинного часу їх продовження, але не довше часу, встановленого в абзаці другому цього пункту.
Перші електронні торги проводяться шляхом подання учасниками цінових пропозицій за лотом. Перша цінова пропозиція може бути рівною або вищою стартової ціни лота. Крок підвищення стартової та кожної наступної ціни лота (крок електронних торгів) становить 1 % стартової ціни лота.
Якщо до часу завершення електронних торгів не надійшла жодна цінова пропозиція, електронні торги вважаються такими, що не відбулися.
Також викладено у новій редакції пункти 16 і 17 Порядку.
Крім того встановлено, що реалізація активів, щодо яких на день набрання чинності цією постановою здійснюються заходи з підготовки до проведення електронних торгів, продовжується згідно з порядком, що діяв до набрання чинності цією постановою, до закінчення електронних торгів (завершення подання цінових пропозицій).