Connect with us

Законодавство

Новий порядок списання матеріальних цінностей держрезервів для подальшої переробки чи знищення

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2025 р. № 496, якою визначено механізм списання матеріальних цінностей державних резервів, відпуск яких не може бути здійснений у зв’язку з втратою ними якісних характеристик та/або із закінченням строку зберігання (придатності) відповідно до законодавства, у разі коли вони заборонені до використання та підлягають вилученню з обігу, з подальшою їх переробкою, утилізацією чи знищенням.

У затвердженому Порядку термін «списання матеріальних цінностей» означає документальне оформлення факту вилучення матеріальних цінностей, передбачених вище, з обліку ДАУР або балансоутримувача мобілізаційного резерву.

Читайте також: Не допускається забезпечення позову у вигляді арешту автомобіля, на який вже було накладено арешт у порядку примусового виконання судового рішення

За результатами здійснення ДАУР заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог щодо формування, зберігання, освіження, відпуску матеріальних цінностей та/або результатами інвентаризації матеріальних цінностей, проведеної відповідальними зберігачами чи балансоутримувачами, якими встановлено факт втрати якісних характеристик та/або закінчення строку зберігання (придатності) матеріальних цінностей, ДАУР або балансоутримувачі приймають рішення про списання матеріальних цінностей, які відповідно до законодавства підлягають вилученню з обігу з подальшими переробкою, утилізацією чи знищенням.

Вилучення з обігу неякісних та небезпечних матеріальних цінностей здійснюється в порядку, передбаченому Законом України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції».

Рішення про списання матеріальних цінностей з подальшими їх утилізацією чи знищенням приймається ДАУР або балансоутримувачами в разі встановлення їх невідповідності вимогам нормативно-правових актів та нормативних документів.

Читайте також: Слідчий, дізнавач, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла особи в невідкладних випадках, зокрема аби врятувати потенційні докази

Для прийняття рішення про списання матеріальних цінностей ДАУР або балансоутримувачі можуть звертатися до спеціально уповноважених органів виконавчої влади, визначених ст. 13 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції», щодо залучення посадових осіб, фахівців (експертів) для надання пропозицій (у межах сфер відповідальності) щодо подальшого поводження з матеріальними цінностями, зазначеними вище.

За результатами здійснення передбачених заходів ДАУР або балансоутримувачі приймають рішення про списання з подальшими переробкою, утилізацією чи знищенням матеріальних цінностей.

У разі прийняття рішення про списання матеріальних цінностей з подальшою їх переробкою ДАУР або балансоутримувачі здійснюють реалізацію матеріальних цінностей відповідно до Порядку відпуску матеріальних цінностей державних резервів, затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до ст. 13 Закону України «Про державні резерви».

У разі прийняття рішення про списання матеріальних цінностей з подальшими їх утилізацією чи знищенням ДАУР або балансоутримувачі відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» проводять відбір суб’єктів господарювання, які здійснюватимуть утилізацію чи знищення.

Переробка, утилізація чи знищення матеріальних цінностей здійснюються відповідно до загальних вимог до здійснення переробки, утилізації, знищення або подальшого використання вилученої з обігу неякісної та небезпечної продукції, затверджених постановою від 24 січня 2001 р. № 50.

Після здійснення суб’єктами господарювання переробки, утилізації чи знищення матеріальних цінностей та подання такими суб’єктами господарювання документів, що підтверджують завершення здійснення переробки, утилізації чи знищення матеріальних цінностей, ДАУР або балансоутримувачі списують матеріальні цінності відповідно до цього Порядку із застосуванням типових форм з обліку та списання запасів суб’єктами державного сектору, затверджених наказом Мінфіну від 13 грудня 2022 р. № 431.

Списання матеріальних цінностей державного матеріального резерву, розміщених поза межами території України у відповідальних зберігачів (нерезидентів) та/або у резервантів (нерезидентів), здійснюється на підставі відповідних договорів, укладених згідно з нормами міжнародного права.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку списання матеріальних цінностей державних резервів з подальшою їх переробкою, утилізацією чи знищенням
||
№ Документа: 496
Дата прийняття: 29.04.2025
Дата набрання чинності: 06.05.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку списання матеріальних цінностей державних резервів з подальшою їх переробкою, утилізацією чи знищенням
||
№ Документа: 496
Дата прийняття: 29.04.2025
Дата набрання чинності: 06.05.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає