Connect with us

Законодавство

Обмеження кількості депутатських запитів

Законопроект №1036 зареєстрований у Верховній Раді України. Положення проекту Закону передбачають внесення змін до деяких законів, що покликані забезпечити відкритість та прозорість роботи Парламенту. Зміни, про які йде мова, стосуються статті 224 Закону, що визначає регламент ВРУ. У разі прийняття відповідного проекту  Закону, буде введене обмеження на число депутатських запитів (до 2-х запитів від одного депутата протягом пленарного тижня).

Загальну кількість запитів від депутатів за весь пленарний тиждень оголошує голова пленарного засідання. Він же проводить інформування в рамках проведеного засідання, щодо кількості депутатських запитів до відповідних органів: ВРУ, Кабміну, а також до керівників органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій.

Передбачений порядок публікацій на веб сайті ВРУ повних текстів депутатських запитів до Президента, посадових осіб та органів державної влади. Тексти відповідей на депутатські запити розміщуються в тому ж порядку, в строк, що не перевищує 5 робочих днів з моменту отримання запиту. Не поширюються норми, що регулюють порядок публікацій на веб-сайті ВРУ запитів та відповідей на них, якщо у відповіді на запит передбачена інформація, доступ до якої обмежений (секретна).

Законодавство

В Україні утворять 129 районів, замість існуючих 490

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді України прийняти в цілому проект Постанови «Про утворення та ліквідацію районів» від 15 червня 2020 р. № 3650.

Проектом пропонується утворити в Автономній Республіці Крим та областях 129 районів, та ліквідувати існуючі 490 районів.

Також пропонується визначити, що межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району.

Вибори депутатів районних рад районів, ліквідованих відповідно до цієї Постанови, не проводитимуться.

Розглянувши проект, Комітет запропонував утворити в Автономній Республіці Крим та областях 133 райони.

Читати далі

Законодавство

Атестація наукових установ триватиме до 14 серпня

Відповідно листа-роз’яснення МОН № 7/176-20 наукові установи, які планують пройти державну атестацію 2020-го, мають податися на проходження атестації до 14 серпня цього року.

Наукова установа має подати до МОН в електронному та паперовому виглядах:

  • заявку;
  • інформаційні матеріали.

У таких матеріалах, зокрема, зазначаються показники щодо наукового та  фінансового потенціалу установи, ефективності її наукових досліджень, інноваційної активності, міжнародної інтеграції тощо.

«Всі відомості проходитимуть перевірку. І якщо в матеріалах буде виявлено факти надання недостовірної інформації, то це буде обов’язково враховуватися експертною групою та експертною комісією при віднесенні установи до класифікаційної групи», – наголосила генеральний директор директорату науки та інновацій Юлія Безвершенко.

В електронній формі інформацію потрібно заповнити через спеціальну систему, після чого обов’язково звернутися до адміністратора для підтвердження можливості їх друку. Дедлайн – 14 серпня.

Відтак з системи потрібно роздрукувати інфоматеріали, додати до них заявку на бланку установи та ще кілька довідок і подати до МОН (бул. Тараса Шевченка, 16, м. Київ, 01601, МСП). Дедлайн – 28 серпня.

Ознайомитись з детальною інформацією про проведення атестації можна за посиланням.

Читати далі

Законодавство

Припинено співпрацю між КМУ та Урядом РФ про у боротьбі з тероризмом

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про припинення дії Меморандуму між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співпрацю у боротьбі з тероризмом» від 8 липня 2020 р. № 572.

Кабінет Міністрів України постановив припинити дію Меморандуму між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співпрацю у боротьбі з тероризмом, учиненого в м. Ялті 12 липня 2012 р.

Читати далі

В тренді