Connect with us

Законодавство

Обмінники сплачуватимуть авансові внески з податку на прибуток

Опубліковано

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств за структурні підрозділи, які здійснюють торгівлю валютними цінностями у готівковій формі» (законопроект № 7655), яким платників податку, які здійснюють діяльність з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі, зобов’язано сплачувати авансові внески з податку на прибуток підприємств за кожний пункт обміну іноземної валюти, внесений до Реєстру пунктів обміну іноземної валюти станом на перше число поточного місяця.

Авансові внески та податок на прибуток підприємств, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку, які здійснюють діяльність з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі, визначаються у порядку, передбаченому п. 141.13 ст. 141 Податкового кодексу України.

При цьому ст. 141 ПК України доповнено п. 141.13 «Особливості оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі».

Читайте також: Уведено особливий порядок анулювання ліцензій страховиків

Протягом 2023 р. платники податку, які зобов’язані сплачувати авансові внески з податку на прибуток підприємств відповідно до п. 141.13 ст. 141 ПК України, сплачують такі авансові внески:

  • з 1 січня 2023 р. по 30 червня 2023 р. – із застосуванням коефіцієнта 0,33;
  • з 1 липня 2023 р. по 31 грудня 2023 р. – із застосуванням коефіцієнта 0,66.

Окрім того, новою ч. 4 ст. 6 Закону України «Про валюту і валютні операції» встановлено, що пункти обміну іноземної валюти підлягають внесенню до Реєстру пунктів обміну іноземної валюти, ведення якого здійснюється Національним банком України у визначеному ним порядку. Структурний підрозділ оператора поштового зв’язку, відокремлений підрозділ банку, які не використовують зовнішню рекламу, таблички, вивіски або інші засоби для рекламування діяльності з торгівлі іноземною валютою у готівковій формі поза межами приміщень, в яких вони розташовані, і безпосередньо у таких приміщеннях, не підлягають внесенню до Реєстру пунктів обміну іноземної валюти.

Торгівля валютними цінностями у готівковій формі у пунктах обміну іноземної валюти, що підлягають внесенню до Реєстру пунктів обміну іноземної валюти, але не внесені до нього, забороняється.

Закон вводиться в дію з 1 січня 2023 р.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.