Connect with us

Законодавство

Уведено особливий порядок анулювання ліцензій страховиків

Опубліковано

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 року № 39» від 31 жовтня 2022 р. № 225.

Як пояснили у Національному банку, регулятор запровадив особливий порядок анулювання ліцензії для страховиків на період дії воєнного стану, змінив умови застосування заходів впливу та ознаки небездоганної ділової репутації і вніс зміни, пов’язані із запобіганням кризовим явищам у період війни.

Щодо особливого порядку анулювання ліцензії:

1) встановлено особливий порядок анулювання ліцензії для страховиків, які мають намір анулювати не останню ліцензію з переліку ліцензій, та які мають намір анулювати останню ліцензію та не мають зобов’язань за договорами страхування;

2) зменшено перелік документів для анулювання ліцензії, зокрема скасовано вимогу подання аудиторського звіту;

3) страховик, який анулює останню ліцензію, для підтвердження відсутності зобов’язань за договорами страхування додатково подає регуляторну звітність, визначену Правилами складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку, затвердженими постановою від 25 листопада 2021 р. № 123, на останній день місяця, що передує дню подання страховиком регулятору заяви про анулювання ліцензії;

4) страховик втрачає право укладати нові договори, продовжувати строк дії та вносити зміни до таких договорів за видами страхування, ліцензію на здійснення яких було анульовано. Страховик, якому анульовано не останню ліцензію, продовжує виконувати зобов’язання за укладеними договорами страхування.

Щодо умов застосування заходів впливу.  До осіб, місцезнаходженням яких є населені пункти територіальних громад, уключені до Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), що формується в порядку, установленому Кабінетом Міністрів України, не застосовуватимуться заходи впливу за порушення вимог щодо подання документів та інформації. Зокрема передбачених постановою від 24 грудня 2021 р. № 153 «Про затвердження Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови провадження ними діяльності з надання фінансових послуг» (зі змінами) та постановою від 12 серпня 2022 р. № 177 «Про особливості застосування процедур реєстрації та ліцензування учасників ринку небанківських фінансових послуг у період дії воєнного стану та внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 року № 39».

Читайте також: Приміщення небанківської установи облаштуватимуть охоронними системами відеоспостереження

Щодо ознак небездоганної ділової репутації:

1) не застосовуватиметься ознака небездоганної ділової репутації до осіб, які виконують/виконували обов’язки керівника, головного бухгалтера фінансової установи або керівника підрозділу внутрішнього аудиту фінансової установи, які були призвані або прийняті на військову службу або займають/займали посаду або виконували обов’язки за посадою керівника, головного бухгалтера фінансової установи та яким було надано право подати документи щодо погодження на таку посаду після припинення або скасування воєнного стану. До таких осіб також не буде застосовуватися ознака небездоганної ділової репутації, пов’язана з порушенням ними зобов’язань фінансового характеру у зв’язку з дією обмежень на здійснення транскордонних переказів валютних цінностей з України;

2) змінюються умови щодо покладення на особу або різних осіб виконання обов’язків керівника, головного бухгалтера об’єднаної кредитної спілки, які були призвані або прийняті на військову службу. До об’єднаної кредитної спілки не застосовуватимуться вимоги щодо виконання відповідними особами передбачених обов’язків не більше шести місяців поспіль.

Щодо інших змін, пов’язаних із запобіганням кризовим явищам у період війни. Особи, місцезнаходженням яких є населені пункти територіальних громад, уключені до Переліку, їх власники істотної участі у разі виникнення підстав для надання інформації та подання документів, передбачених відтепер також постановою № 153 та постановою № 177, надають відповідну інформацію та подають документи протягом 90 календарних днів після їх виключення з Переліку.

Зважаючи на положення Закону України «Про платіжні послуги», який було введено в дію 1 серпня 2022 р., до переліку осіб, на яких поширюються усі зазначені зміни, віднесені: оператори платіжних систем, технологічні оператори платіжних послуг; комерційні агенти, залучені для надання фінансових платіжних послуг; небанківські надавачі платіжних послуг (крім надавачів нефінансових платіжних послуг), надавачі обмежених платіжних послуг.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 року № 39
||
№ Документа: 225
Дата прийняття: 31.10.2022
Дата набрання чинності: 03.11.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 року № 39
||
№ Документа: 225
Дата прийняття: 31.10.2022
Дата набрання чинності: 03.11.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає