Connect with us

Законодавство

Обов’язкове повідомлення про прийняття працівника на роботу можуть скасувати

Міністерство фінансів України оприлюднило для обговорення проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності, плану дій щодо підвищення позиції України в рейтингу Світового банку “Ведення бізнесу” (“Doing Business”) та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України».

Проекти Плану заходів та Плану дій містять завдання міністерствам, центральним органам виконавчої влади, іншим державним органам щодо підготовки нормативно-правових актів та супроводження у Верховній Раді України законопроектів, метою яких є спрощення умов ведення господарської (підприємницької) діяльності, зниження адміністративного тиску на суб’єктів господарювання, стимулювання підприємницької активності, підвищення інвестиційної привабливості та покращення бізнес-клімату.

Проект Плану заходів містить завдання, спрямовані на вирішення проблем у сферах надання адміністративних послуг, державного нагляду, телекомунікація ІТ, аграрній, харчовій, будівельній, транспортній, сферах, а також щодо митного, валютного та податкового регулювання.

Зокрема, такими заходами є:

  • скасування передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв транспортних засобів, а також запровадження відповідальності за випуск на лінію транспортних засобів, які не пройшли щозмінного огляд;
  • трансформація документацій із землеустрою в електронну форму та надання адміністративних послуг з формування земельних ділянок в електронній формі;
  • надання юридичним особам-нерезидентам права відкривати рахунки у банках України;
  • удосконалення ціноутворення та створення нової системи утворення цін та тарифів.

Проект Плану дій містить завдання за 10 напрямами, за якими проводяться розрахунки рейтингу «Doing Business», зокрема:

  • скасування повідомлення про оформлення працівника при прийнятті на роботу;
  • запровадження єдиного рахунку для сплати податків та зборів;
  • введення обов’язкової електронної адреси для кожного із суб’єктів господарювання для взаємодії з державними органами, судами та суб’єктами владних повноважень;
  • запровадження медіації в Україні.

Крім цього, проектом визнаються такими, що втратили чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України» від 23 серпня 2016 р. № 615 та «Про затвердження плану дій щодо імплементації кращих практик якісного та ефективного регулювання, відображених Групою Світового банку у методології рейтингу “Ведення бізнесу» від 16 грудня 2015 р. № 1406.

Долучитись до обговорення проекту розпорядження Кабінету Міністрів України можна на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Законодавство

Припинено продаж об’єктів великої приватизації до кінця карантину

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про приватизацію державного і комунального майна” щодо парламентського контролю за приватизацією державного майна» від 2 вересня 2020 р. № 853-IX.

Новою ст. 9 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» встановлено, що парламентський контроль за приватизацією державного майна здійснюється комітетом Верховної Ради України, до предмета відання якого віднесені питання приватизації державного і комунального майна.

Також визначені контрольні функції і відповідні повноваження у сфері приватизації вищезазначеного комітету ВРУ.

Окрім цього, новою редакцією п. 7-2 розд. V Закону встановлено, що тимчасово, на період встановлення Кабінетом Міністрів України карантину та обмежувальних заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), аукціони з продажу об’єктів великої приватизації не проводяться (раніше – приватизація (продаж) об’єктів великої приватизації припиняється.

Читати далі

Законодавство

Музеї стали структурними підрозділами закладів вищої освіти

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення діяльності музеїв закладів вищої освіти» від 2 вересня 2020 р. № 849-IX.

Доповненням до п. 2 ч. 7 ст. 33 Закону України «Про вищу освіту» музеї включено до переліку структурних підрозділів закладів вищої освіти.

Новими п. 5-1 і 10-1 ч. 1 ст. 55 Закону посади «директор музею» та «науковий працівник музею» додано до основних посад науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти.

Також новою редакцією п. 5 ч. 1 ст. 62 Закону надано право особам, які навчаються у закладах вищої освіти, на безоплатне користування музеями цього закладу.

Читати далі

Законодавство

Виконавців зобов’язали проводити індексацію розміру аліментів

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до статті 71 Закону України “Про виконавче провадження” щодо обов’язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі» від 1 вересня 2020 р. № 831-IX.

Новими положеннями ч. 1 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що індексація розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше не передбачено у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину, виконавцем у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку. Індексація розміру аліментів проводиться щороку, починаючи з другого року після визначення розміру аліментів.

У разі самостійного надіслання стягувачем виконавчого документа безпосередньо підприємству, установі, організації, фізичній особі – підприємцю чи фізичній особі, зазначеним у ч. 1 ст. 7Закону, індексація розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше не передбачено у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину, відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».

Виконавець зобов’язаний обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів щомісяця, а також проводити індексацію розміру аліментів відповідно до ч. 1 ст. 7  (абз. 1 ч. 4 ст. 71).

Читати далі

В тренді

Telegram