Законодавство
Охочих працювати в закладах культури на деокупованих територіях внесуть до резерву
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2024 р. № 942, якою визначено механізм створення резерву працівників сфери культури та інформаційної сфери для роботи на деокупованих територіях України та ведення з цією метою інформаційно-комунікаційної системи «Резерв працівників сфери культури та інформаційної сфери для роботи на деокупованих територіях України».
Метою створення резерву є кадрове забезпечення підприємств, установ, організацій сфери культури та інформаційної сфери, які будуть утворені або відновили роботу на деокупованих територіях України.
Читайте також: Для тренерів фізкультурна освіта може стати не обов’язковою
Резерв формується з працівників сфери культури та інформаційної сфери, які провадять професійну діяльність за професіями, включеними до розділів «Керівники», «Професіонали», «Фахівці», «Робітники» та «Технічні службовці» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 84 «Діяльність у галузі драматичного мистецтва та інша розважальна діяльність», затвердженого наказом Мінкультури України від 4 лютого 2000 р. № 32, Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 81 «Культура та мистецтво», затвердженого наказом Мінкультури від 14 квітня 2000 р. № 168, Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск № 83 «Діяльність у галузі радіомовлення та телебачення», затвердженого Держкомінформом 19 листопада 2002 р., Довідника кваліфікованих характеристик професій працівників. Випуск 18 «Видавнича справа», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 20 листопада 2006 р. № 288, а також осіб з відповідними професійними компетентностями, які бажають провадити професійну діяльність у зазначених сферах.
Міністерство культури та інформаційної політики має забезпечити створення, належне інформаційне наповнення та функціонування інформаційно-комунікаційної системи «Резерв працівників сфери культури та інформаційної сфери для роботи на деокупованих територіях України».
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.