Connect with us

Законодавство

Оклад Голови Рахункової палати збільшено до 55 прожиткових мінімумів

Опубліковано

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Рахункову палату» та деяких інших законодавчих актів України» від 30 жовтня 2024 р. № 4042-IX (з винятками) – див. Рішення Рахункової палати можна оскаржити до Верховного Суду.

Новою редакцією ст. 24 Закону України «Про Рахункову палату» встановлено, що заробітна плата членів Рахункової палати, Секретаря Рахункової палати, його заступника, державних аудиторів та радників членів Рахункової палати складається з:

1) посадового окладу;

2) доплати за вислугу років;

3) доплати за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці;

4) премії (розмір якої у разі її встановлення не може перевищувати 30 відсотків посадового окладу).

Читайте також: Право акціонера вимагати проведення аудиту не залежить від бажання посадових осіб товариства чи доцільності проведення такої перевірки

Установлюються такі посадові оклади працівників Рахункової палати відповідно до розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року:

1) Голова Рахункової палати – 55 (було 30 – ред.);

2) заступник Голови Рахункової палати – 50;

3) інший член Рахункової палати – 48;

4) Секретар Рахункової палати – 40;

5) заступник Секретаря Рахункової палати – 36;

6) директор департаменту аудиту, начальник територіального підрозділу Рахункової палати – 35;

7) заступник директора департаменту аудиту, заступник начальника територіального підрозділу Рахункової палати – 32;

8) начальник управління аудиту, державний аудитор I рангу – 30;

9) державний аудитор II рангу – 28;

10) заступник начальника управління аудиту – 27;

11) начальник відділу аудиту, державний аудитор III рангу, радник члена Рахункової палати – 25;

12) заступник начальника відділу аудиту, державний аудитор IV рангу – 23;

13) завідувач сектору аудиту – 22;

14) заступник завідувача сектору аудиту, державний аудитор V рангу – 21;

15) державний аудитор VI рангу – 20.

Читайте також: Оспорення акта й постанови державного виконавця про передачу майна боржника стягувачу здійснюється в позовному порядку за правилами цивільного судочинства

Посадові оклади відповідних працівників Рахункової палати та її апарату з місцезнаходженням у місті Києві встановлюються з коефіцієнтом 1,2.

Працівникам Рахункової палати виплачується щомісячна доплата за вислугу років у розмірі: за наявності стажу роботи до п’яти років – 15 відсотків, більше п’яти років – 20 відсотків, більше десяти років – 30 відсотків, більше п’ятнадцяти років – 40 відсотків, більше двадцяти років – 50 відсотків, більше двадцяти п’яти років – 60 відсотків, більше тридцяти років – 70 відсотків, більше тридцяти п’яти років – 80 відсотків посадового окладу.

Працівникам Рахункової палати виплачується щомісячна доплата за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці, у розмірі залежно від ступеня секретності інформації: відомості та їх носії, що мають ступінь секретності «особливої важливості» або «цілком таємно», – 10 відсотків посадового окладу; відомості та їх носії, що мають ступінь секретності «таємно», – 5 відсотків посадового окладу.

Умови оплати праці інших посадових осіб апарату Рахункової палати визначаються відповідно до Закону України «Про державну службу».

Працівники Рахункової палати підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Членам Рахункової палати надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 45 календарних днів з виплатою грошової допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати.

Секретарю Рахункової палати, його заступнику, державним аудиторам та радникам членів Рахункової палати надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів з виплатою грошової допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати.

Питання соціального захисту посадових осіб апарату Рахункової палати регулюються законодавством про працю і державну службу.

При цьому з 1 січня 2025 р. до 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан, вимоги ч. 3 ст. 24 Закону України «Про Рахункову палату» не застосовуються.

Крім того, новою частиною ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що Верховному Суду підсудні справи про втручання в незалежність і повноваження Рахункової палати та її членів.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Закону України «Про Рахункову палату» та деяких інших законодавчих актів України
||
№ Документа: 4042-IX
Дата прийняття: 30.10.2024
Дата набрання чинності: 19.12.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Закону України «Про Рахункову палату» та деяких інших законодавчих актів України
||
№ Документа: 4042-IX
Дата прийняття: 30.10.2024
Дата набрання чинності: 19.12.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає