Connect with us

Законодавство

Оплата за іспит на володіння державною мовою складає 492 грн

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою» від 14 квітня 2021 р. № 409, якою затверджено вказаний Порядок, що встановлює правові та організаційні засади проведення іспитів на рівень володіння державною мовою (далі – іспит) для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків, та осіб, які мають намір набути громадянство України.

Так, проведення іспиту та оцінювання його результатів організовує Національна комісія зі стандартів державної мови. Комісія своїм рішенням може делегувати повноваження щодо проведення іспиту та/або перевірки результатів іспиту уповноваженій установі.

Комісія розміщує на своєму офіційному веб-сайті інформацію про проведення іспиту, зразки завдань, орієнтовний перелік питань для усної частини.

Для складення іспиту претендент реєструється на офіційному веб-сайті Комісії через свій електронний кабінет.

Іспит складається з письмової та усної частини і проходить у формі анонімного тестування з використанням комп’ютерної техніки. Письмова частина передбачає виконання тестових завдань та написання тексту на визначену тему. Усна частина передбачає монологічне висловлювання та діалог з екзаменатором на визначену тему.

Результати іспиту, на підставі яких Комісія ухвалює рішення про надання або ненадання претендентові державного сертифіката, встановлюються не пізніше 15 календарних днів від дати його складення.

Інформацію про рішення щодо видачі державного сертифіката і внесення запису до Реєстру державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою претендент отримує в електронному кабінеті.

Державний сертифікат діє безстроково. З метою отримання державного сертифіката вперше або підвищення визначеного рівня володіння державною мовою особа може повторно складати іспит необмежену кількість разів, але не частіше одного разу на чотири місяці.

Складення іспиту для осіб:

  • які претендують на зайняття посад, визначених ч. 1 ст. 9 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», здійснюється на безоплатній основі;
  • визначених ст. 7 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», здійснюється за рахунок таких осіб, інших (фізичних та/або юридичних) осіб. Розмір оплати за складення іспиту становить 492 гривні;
  • яким надано статус біженця або притулок в Україні, та осіб, визначених абз. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», здійснюється на безоплатній основі.
Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою
||
№ Документа: 409
Дата прийняття: 14.04.2021
Дата набрання чинності: 29.04.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою
||
№ Документа: 409
Дата прийняття: 14.04.2021
Дата набрання чинності: 29.04.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає