Connect with us

Законодавство

Оплата за іспит на володіння державною мовою складає 492 грн

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою» від 14 квітня 2021 р. № 409, якою затверджено вказаний Порядок, що встановлює правові та організаційні засади проведення іспитів на рівень володіння державною мовою (далі – іспит) для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків, та осіб, які мають намір набути громадянство України.

Так, проведення іспиту та оцінювання його результатів організовує Національна комісія зі стандартів державної мови. Комісія своїм рішенням може делегувати повноваження щодо проведення іспиту та/або перевірки результатів іспиту уповноваженій установі.

Комісія розміщує на своєму офіційному веб-сайті інформацію про проведення іспиту, зразки завдань, орієнтовний перелік питань для усної частини.

Для складення іспиту претендент реєструється на офіційному веб-сайті Комісії через свій електронний кабінет.

Іспит складається з письмової та усної частини і проходить у формі анонімного тестування з використанням комп’ютерної техніки. Письмова частина передбачає виконання тестових завдань та написання тексту на визначену тему. Усна частина передбачає монологічне висловлювання та діалог з екзаменатором на визначену тему.

Результати іспиту, на підставі яких Комісія ухвалює рішення про надання або ненадання претендентові державного сертифіката, встановлюються не пізніше 15 календарних днів від дати його складення.

Інформацію про рішення щодо видачі державного сертифіката і внесення запису до Реєстру державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою претендент отримує в електронному кабінеті.

Державний сертифікат діє безстроково. З метою отримання державного сертифіката вперше або підвищення визначеного рівня володіння державною мовою особа може повторно складати іспит необмежену кількість разів, але не частіше одного разу на чотири місяці.

Складення іспиту для осіб:

  • які претендують на зайняття посад, визначених ч. 1 ст. 9 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», здійснюється на безоплатній основі;
  • визначених ст. 7 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», здійснюється за рахунок таких осіб, інших (фізичних та/або юридичних) осіб. Розмір оплати за складення іспиту становить 492 гривні;
  • яким надано статус біженця або притулок в Україні, та осіб, визначених абз. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», здійснюється на безоплатній основі.

Законодавство

До 20 травня продовжено дію спеціальних обов’язків підприємств теплопостачання

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 18 червня 2014 р. № 217 і від 19 жовтня 2018 р. № 867» від 30 квітня 2021 р. № 444, якою продовжено до 20 травня 2021 р. (раніше – до 1 травня 2021 р.) термін дії покладання спеціальних обов’язків для підприємств теплопостачання.

Читати далі

Законодавство

НБУ призупинятиме роботу надавачів послуг у Системі BankID в разі виявлення порушень

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про затвердження Змін до Положення про Систему BankID Національного банку України» від 27 квітня 2021 р. № 35.

Новою редакцією п.п. 30, 33-1, 33-2 розд. III Положення, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 17 березня 2020 р. № 32, визначено, що абонент – надавач послуг зобов’язаний:

– до початку роботи в Системі BankID Національного банку офіційним листом повідомити Національний банк про перелік ключів, які використовуватимуться абонентом – надавачем послуг у розрізі порталів послуг, для отримання відповідного дозволу Ради;

– використовувати для ініціювання електронних запитів на електронну дистанційну ідентифікацію користувача виключно перелік ключів у розрізі порталів послуг, на використання яких Радою надано дозвіл;

– повідомляти офіційним листом Національний банк про намір зміни переліку ключів у розрізі порталів послуг для отримання відповідного дозволу Ради;

– використовувати Систему BankID Національного банку виключно для надання користувачу тих послуг, для яких Радою дозволено використання Системи BankID Національного банку;

– повідомляти офіційним листом Національний банк про намір зміни переліку послуг, які абонент – надавач послуг надає користувачам, для отримання відповідного дозволу Ради.

Національний банк має право:

– здійснювати моніторинг послуг, які надаються користувачу абонентом – надавачем послуг із використанням Системи BankID Національного банку на рівні абонентських вузлів та порталів послуг абонента – надавача послуг, на відповідність переліку послуг, для яких Радою надано дозвіл використовувати Систему BankID Національного банку;

– в разі встановлення порушень під час моніторингу послуг тимчасово зупинити роботу абонента – надавача послуг у Системі BankID Національного банку без розірвання Договору приєднання до усунення ним виявлених порушень.

Новими п.п. 34-1 та 34-2 розд. III Положення встановлено, що абонент-ідентифікатор зобов’язаний здійснювати багатофакторну автентифікацію користувача за кожним електронним запитом на електронну дистанційну ідентифікацію до моменту передавання персональних даних такого користувача через Систему BankID Національного банку.

Абонент-ідентифікатор має право надавати електронні підтвердження електронної дистанційної ідентифікації на електронні запити на електронну дистанційну ідентифікацію виключно щодо користувачів, які на дату отримання абонентом-ідентифікатором запиту на електронну дистанційну ідентифікацію є клієнтами абонента-ідентифікатора та мають діючі договірні відносини з ним.

Абоненту-ідентифікатору забороняється надавати електронні підтвердження електронної дистанційної ідентифікації щодо користувачів, які припинили договірні відносини з банком, але мають технологічний доступ до свого облікового запису в каналах дистанційного банківського обслуговування.

Банки України – абоненти-ідентифікатори мають привести свою діяльність у відповідність до вказаних вимог не пізніше 1 липня 2021 р.

Окрім цього, розширено повноваження Ради Системи BankID НБУ в частині контролю за дотриманням умов укладених договорів та відповідальності абонентів системи.

Читати далі

Законодавство

Затверджено заходи на підтримку децентралізації влади

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2021 року «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади» від 29 квітня 2021 р. № 180/2021.

Ним уведено в дію вказане рішення Ради національної безпеки і оборони, яким, зокрема Кабінету Міністрів України доручено:

1) забезпечити з 1 липня 2021 р. використання в роботі центральних органів виконавчої влади Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад;

2) ужити заходів щодо створення з 1 січня 2022 р. Міністерством розвитку громад та територій України та Державною службою статистики України інформаційно-аналітичної системи моніторингу статистичних та адміністративних показників територіальних громад з урахуванням сучасних потреб реформування місцевого самоврядування;

3) розробити та подати у тримісячний строк на розгляд Верховної Ради України зміни до законодавчих актів щодо зарахування частини податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів за місцем реєстрації місця проживання фізичної особи – платника податку.

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру має:

1) разом із місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування завершити процес передачі в установленому порядку сформованим територіальним громадам земельних ділянок, належних розформованим територіальним громадам та розташованих на території відповідних сформованих територіальних громад;

2) забезпечити спільно з органами місцевого самоврядування проведення обліку земель, що перебувають у власності територіальних громад, їх нормативної грошової оцінки з метою подальшого внесення даних до автоматизованої системи Державного земельного кадастру;

3) разом із Міністерством розвитку громад та територій України і Міністерством цифрової трансформації України у тримісячний строк здійснити необхідні заходи щодо створення Державного адресного реєстру як набору базових даних національної інфраструктури геопросторових даних, визначених Законом України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних»;

4) разом із Державним космічним агентством України, Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Державною службою геології та надр України, Службою безпеки України забезпечити у тримісячний строк впровадження комплексної системи моніторингу землекористування та користування іншими природними ресурсами методом дистанційного зондування землі.

Також Міністерству розвитку громад та територій України, місцевим державним адміністраціям у 2021 р. доручено забезпечити проведення перевірок на відповідність вимогам законодавства містобудівної документації, у тому числі архітектурної документації, на регіональному та місцевому рівнях та за результатами вжити заходів реагування.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою
||
№ Документа: 409
Дата прийняття: 14.04.2021
Дата набрання чинності: 29.04.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою
||
№ Документа: 409
Дата прийняття: 14.04.2021
Дата набрання чинності: 29.04.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає