Connect with us

Законодавство

Особливості переведення учнів на наступний рік навчання в наукових ліцеях

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки України «Деякі питання переведення учнів на наступний рік навчання» від 1 березня 2021 р. № 268, яким затверджено Порядок, що встановлює умови та процедуру переведення учнів на наступний рік навчання в державних та комунальних закладах спеціалізованої освіти наукового профілю (далі – ліцеї).

Так, переведення учнів на наступний рік навчання в ліцеї здійснюється на підставі результатів підсумкового оцінювання учнів та/або їх державної підсумкової атестації (для учнів дев’ятих класів) згідно з рішенням педагогічної ради ліцею та відповідно до наказу директора ліцею, що упродовж п’яти робочих днів з дати прийняття має бути оприлюднений на інформаційному стенді ліцею.

Під час переведення на наступний рік навчання учням видається свідоцтво досягнень, яке отримують батьки, інші законні представники учнів не пізніше 1 липня, а копія зберігається в особовій справі.

Учні дев’ятих класів, які завершили здобуття базової освіти наукового спрямування одночасно зі здобуттям базової середньої освіти у ліцеї, переводяться до десятого класу цього самого ліцею:

1) для подальшого здобуття спеціалізованої освіти наукового спрямування за тим самим профілем навчання за власною заявою (у разі досягнення повноліття) чи заявою одного з батьків, інших законних представників;

2) для подальшого здобуття спеціалізованої освіти наукового спрямування за іншим профілем навчання (у разі наявності у ліцеї двох і більше профілів навчання) за результатами вступних випробувань.

Учні, які за результатами вступних випробувань не переводяться до десятого класу цього ліцею з іншим профілем навчання, за власною заявою (у разі досягнення повноліття) чи заявою одного з батьків, інших законних представників переводяться до десятого класу цього ліцею того самого профілю навчання, за яким вони здобували освіту до дев’ятого класу включно, або випускаються із ліцею відповідно до наказу його директора для продовження здобуття повної загальної середньої освіти в інших закладах системи загальної середньої освіти. За наявності обставин, які об’єктивно унеможливлюють особисте подання заяви, може бути подано скановану копію або фотокопію заяви будь-якими засобами зв’язку (факсом, електронною поштою тощо).

Якщо ліцей в освітній діяльності використовує наскрізну освітню програму, переведення учнів дев’ятого класу, які здобули в такому закладі базову освіту наукового спрямування, до десятого класу (на рівень профільної освіти наукового спрямування) здійснюється відповідно до умов, визначених наскрізною освітньою програмою та/або установчими документами ліцею.

Для оскарження рішень педагогічної ради ліцею учні (у разі досягнення повноліття), їхні батьки або інші законні представники можуть подати відповідне звернення до директора або засновника ліцею чи уповноваженого ним органу (посадової особи).

Також внесено зміни до Порядку, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14 липня 2015 р. № 762.

Законодавство

Пільгова ціна на електроенергію для мешканців 30-кілометрових зон АЕС

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Верховної Ради України «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій» від 29 квітня 2021 р. № 1435-IX, якою рекомендовано Кабінету Міністрів України невідкладно, протягом чотирнадцяти календарних днів з дня набрання чинності цією Постановою, встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення.

Читати далі

Законодавство

Нотаріуси та адвокати зможуть претендувати на державну службу

Опубліковано

on

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу» № 4361.

Так, підготовленим до другого читання проектом збережено положення ухваленої в першому читанні редакції норми, відповідно до якої досвід заняття адвокатською, нотаріальною діяльністю, діяльністю арбітражних керуючих визнається загальною вимогою для осіб, які претендують на зайняття посад державної служби, як альтернатива досвіду роботи на керівних посадах.

Також були враховані пропозиції щодо доручення Уряду затвердити критерії, на підставі яких визначається відповідність досвіду кандидатів на посади державної служби вимогам, встановленим ст. 20 Закону України «Про державну службу», щодо наявності досвіду роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а також унормування питань оплати праці державних службовців Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Читати далі

Законодавство

Новий перелік суб’єктів нормування у будівництві

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку суб’єктів нормування у будівництві» від 28 квітня 2021 р. № 438.

Міністерство розвитку громад та територій України інформує, що відповідно до оновленого переліку Мінрегіон здійснює нормування за всіма об’єктами нормування. Інші центральні органи виконавчої влади, у разі відсутності державних будівельних норм або необхідності конкретизації їхніх вимог, здійснюватимуть нормування у будівництві щодо окремих типів об’єктів будівництва, що мають галузеву специфіку, зокрема це стосується об’єктів енергетики, сільського господарства, інженерно-транспортної інфраструктури тощо.

Окрім цього, визнано такими, що втратили чинність, низку постанов Кабінету Міністрів України.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Деякі питання переведення учнів на наступний рік навчання
||
№ Документа: 268
Дата прийняття: 01.03.2021
Дата набрання чинності: 27.04.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 13.04.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 494/36116
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Деякі питання переведення учнів на наступний рік навчання
||
№ Документа: 268
Дата прийняття: 01.03.2021
Дата набрання чинності: 27.04.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 13.04.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 494/36116
Внутрішній номер документа: Немає