Connect with us

Законодавство

Особисте розпорядження грошовою допомогою на випадок смерті має викладатися на спеціальних нотаріальних бланках

Опубліковано

Міністерство юстиції України у листі від 10 квітня 2024 р. № 55342/37.1/32-24 пояснило, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги» від 9 грудня 2023 р. № 3515-IX (набрав чинності 29 березня 2024 р.) внесено зміни до ряду законодавчих актів з метою врахування волевиявлення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу служб цивільного захисту, працівників об’єктів критичної інфраструктури, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та поліцейських щодо розпорядження одноразовою грошовою компенсацією на випадок їх загибелі (смерті) у зв’язку з виконанням ними обов’язків військової служби шляхом складання ними в письмовій довільній формі особистого розпорядження про виплату одноразової грошової допомоги особі (особам) за їх вибором з визначенням розміру частки таких осіб у відсотках.

Справжність підпису вказаних осіб на особистому розпорядженні засвідчує, зокрема, нотаріус.

Читайте також: Заповіт, посвідчений секретарем сільської ради, не можна кваліфікувати як нікчемний з підстав відсутності рішення сільради про покладання на секретаря вчинення нотаріальних дій

Таким чином, особисте розпорядження є визначеним законом документом, за допомогою якого військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу служб цивільного захисту, працівники об’єктів критичної інфраструктури, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування та поліцейські мають можливість реалізувати своє право на розпорядження одноразовою грошовою допомогою на випадок своєї загибелі (смерті).

Беручи до уваги особливу природу особистого розпорядження та необхідність мінімізації ризиків, пов’язаних з підробленням зазначеного документа, та як наслідок незаконного отримання одноразової грошової допомоги, яка виплачується у зв’язку із втратою військовослужбовцем життя, що відповідно до ст. 3 Конституції України є найвищою соціальною цінністю, особисте розпорядження має викладатися на спеціальних бланках нотаріальних документів.

Крім того, другий примірник особистого розпорядження слід долучати до справи 02-54 «Інші правочини» номенклатури справ державної нотаріальної контори та приватного нотаріуса, передбаченої додатком 32 до Правил ведення нотаріального діловодства, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 22 грудня 2010 р. № 3253/5.

З листом Міністерства та іншими матеріалами для нотаріусів та реєстраторів можна ознайомитись у робочому просторі Lex.Нотаріус.

Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.