Connect with us

Законодавство

Отримувачам реабілітаційної допомоги поза межами місця проживання нададуть тимчасове житло

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 р. № 495» від 18 квітня 2025 р. № 471.

Зокрема Порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб поширено на інші категорії соціально незахищених верств населення.

Так, змінами до п. 7 цього Порядку передбачено, що житлове приміщення з фонду безоплатно надається:

1) внутрішньо переміщеній особі та членам її сім’ї за місцем фактичного проживання/перебування в межах території уповноважених органів;

2) особам, які отримують реабілітаційну допомогу поза межами задекларованого/зареєстрованого місця проживання в амбулаторних умовах у державних або комунальних закладах охорони здоров’я:

– учасникам бойових дій відповідно до п. 19 – 21 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

– особам з інвалідністю внаслідок війни відповідно до п. 11 – 14 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Читайте також: Видозміна, перероблення чи знищення об’єкта нерухомості під час перебування в чужому незаконному володінні унеможливлює його витребування власником у добросовісного набувача

Новим п. 7-1 цього Порядку визначено, що особам, зазначеним у пп. 2 п. 7 цього Порядку, житлове приміщення з фонду надається за рішенням уповноваженого органу, на території якого таке житлове приміщення розташоване, побудоване, реконструйоване, придбане за рахунок або із залученням фінансування міжнародних донорів та організацій, зокрема в рамках реалізації публічних інвестиційних проектів та/або виконання публічних інвестиційних програм.

Для отримання житлового приміщення з фонду особа, зазначена в пп. 2 п. 7 цього Порядку, подає заяву до уповноваженого органу, до якої додаються:

– копії документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус;

– копії документів, що підтверджують необхідність в отриманні медичної та реабілітаційної допомоги в амбулаторних умовах у державних та комунальних закладах охорони здоров’я;

– індивідуальна програма реабілітації для осіб з інвалідністю;

– направлення лікуючого лікаря та/або сімейного лікаря для отримання реабілітаційної допомоги.

Рішення про надання житлового приміщення з фонду або про відмову в наданні такого житлового приміщення приймається уповноваженим органом протягом одного робочого дня з дня подання заяви із зазначеними документами.

Підставою для відмови в наданні житлового приміщення з фонду є подання документів, що містять недостовірні відомості.

У разі неподання в повному обсязі документів, зазначених вище, заява залишається без руху із дотриманням положень, передбачених ст. 43 Закону України «Про адміністративну процедуру».

Читайте також: Знесення об’єкта нерухомості є належною вимогою для захисту прав власника земельної ділянки, на якій самочинно зведено об’єкт

Рішення про надання житлового приміщення з фонду може бути переглянуто уповноваженим органом до видачі ордера за заявою особи в разі неотримання нею протягом 30 календарних днів без поважних причин ордера на вселення в житлове приміщення або неповідомлення протягом цього самого строку про поважні причини, що не дають їй можливості отримати ордер на вселення в житлове приміщення.

Житлове приміщення з фонду надається особі, зазначеній у пп. 2 п. 7 цього Порядку, на строк до одного року із можливістю продовження цього строку за умови продовження отримання медичної та реабілітаційної допомоги поза межами задекларованого/зареєстрованого місця проживання в амбулаторних умовах у державних та комунальних закладах охорони здоров’я.

Після закінчення встановленого строку тимчасового проживання така особа зобов’язана звільнити надане житлове приміщення.

Користування житловим приміщенням з фонду здійснюється на підставі договору найму.

При цьому першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають багатодітні сім’ї; сім’ї з дітьми; вагітні жінки; особи, які втратили працездатність; особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії російської федерації; особи, зазначені в пп. 2 п. 7 цього Порядку.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 р. № 495
||
№ Документа: 471
Дата прийняття: 18.04.2025
Дата набрання чинності: 24.04.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 р. № 495
||
№ Документа: 471
Дата прийняття: 18.04.2025
Дата набрання чинності: 24.04.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає