Connect with us

Законодавство

Парламент розширив податкові пільги для волонтерів

Галина
Васильченко,
народна депутатка,
фракція «Голос»

Що змінить для волонтерів новий закон про розширення податкових пільг?

Шістнадцятого листопада Верховна Рада в цілому підтримала важливий законопроект (№ 7492) щодо волонтерської діяльності. Він прибирає певні законодавчі прогалини, які існують у Податковому кодексі та полегшує діяльність волонтерів, які допомагають долати наслідки збройної агресії РФ. Проблема до прийняття цього закону полягала в тому, що якщо ви волонтер і вирішили зареєструватися в Реєстрі волонтерів, який дає можливість не сплачувати 18% ПДФО і 1,5% військового збору із зібраних благодійних коштів, то ця норма поширюватиметься на вас лише на майбутні місяці.

Читайте також: Звільнено від оподаткування кошти, які збирають волонтери для допомоги війську

Наприклад, ви активно волонтерите з початку повномасштабної війни, збираєте великі суми на особисті карточки, щоб закрити потреби в пікапах, раціях, аптечках для наших ЗСУ… Однак, згідно з українським законодавством, якщо збирати значні суми на особисту картку, не зареєструвавшись у податковій, рано чи пізно потрібно буде сплатити податки із зібраних коштів.

Але цієї проблеми точно не виникне, якщо ви будете внесені в Реєстр волонтерів (далі — Реєстр). Як не порушити закон, займаючись волонтерською діяльністю. Очевидно, що перші кілька місяців війни, коли потрібно було якнайшвидше закрити потреби армії, ви не дуже задумувалися про офіційне оформлення в Реєстрі. Й от, умовно, в червні, коли ваша робота набула системного характеру, вирішили подати документи. Однак до сьогодні норми законодавства були прописані так, що якщо вас внесли до Реєстру 1 червня 2022 року, ви отримаєте пільгу лише на майбутні місяці. А от від січня 2022 по червень 2022 ви б не могли претендувати на пільгу, бо не були внесені до Реєстру. Указаний законопроект вирішує цю проблему. Тепер, якщо ви зареєстровані в Реєстрі, або зареєструєтеся до кінця поточного року, звільнення від сплати ПДФО та військового збору поширюватиметься на вас від початку повномасштабної війни, тобто від 24 лютого 2022 року.

Читайте також: Заяву про включення до Реєстру волонтерів можна подати через «Дію»

Крім цього, закон розширює можливі напрямки витрат осіб з Реєстру волонтерів. Відповідно до нього, не оподатковуватимуться благодійні кошти, які були витрачені в період воєнного і надзвичайного стану на користь:

  • учасників бойових дій по всій Україні (стосується всіх Сил оборони);
  • працівників цивільного захисту та членів їх сімей;
  • вимушених переселенців із зон бойових дій по всій Україні (раніше йшлося про допомогу переселенцям лише з Донецької та Луганської областей та АР Крим).

Як зареєструватись у Реєстрі? Для цього необхідно подати документи у паперовій формі (можна подати до будь-якого органу податкової служби) або електронною (поштою до органу ДПС за місцем реєстрації). Подається заява, копія документа про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта, а також заява (замість довідки з банку, як це було раніше) із зазначенням реквізитів рахунків, відкритих на ім’я такого волонтера, що призначені для здійснення благодійної діяльності. Якщо всі документи подані правильно, то ДПС має включити вас у Реєстр протягом одного робочого дня (звільнення від оподаткування починає діяти цього ж дня).

Наголошу: реєстрація в Реєстрі не є обов’язковою. Фактично, це превентивний захід, щоб у майбутньому уникнути потенційних претензій від податкової. Але ви самі вирішуєте — реєструватись чи ні. Прийнятий закон вкрай необхідний, адже в Україні, окрім благодійних фондів, тисячі волонтерів-фізичних осіб, які допомагають ЗСУ та переселенцям і збирають кошти на особисті рахунки. А значить, закон полегшить ведення волонтерської діяльності та допоможе збільшити обсяги благодійної допомоги на армію для ефективної відсічі агресору.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.