Законодавство
Пенсіонерів долучатимуть до дистанційної оплати комунальні послуги
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про розвиток соціальних сервісів для деяких соціальних груп населення» від 8 квітня 2020 р. № 287.
Уряд погодився з пропозицією Міністерства соціальної політики стосовно реалізації до 31 грудня 2020 р. експериментального проекту щодо формування навичок та популяризації дистанційної оплати житлово-комунальних послуг серед одержувачів пенсій та грошової допомоги, та запровадження з 10 квітня 2020 р. разом з обласними, Київською міською державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування та Пенсійним фондом України функціонування інформаційної платформи «Допомога поруч» для визначення та задоволення потреб одиноких громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, сімей з дітьми, зокрема з дітьми з інвалідністю, надання допомоги та соціальних послуг таким особам місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами соціального захисту населення, благодійними та громадськими організаціями, соціально відповідальним бізнесом, волонтерами.
Уповноважені банки щомісяця протягом реалізації експериментального проекту інформують одержувачів пенсій та грошової допомоги, яким проводяться виплати через уповноважені банки або через підрозділи АТ «Укрпошта» шляхом відправлення смс-повідомлень або іншим способом про роботу систем дистанційного обслуговування та «гарячих» телефонних ліній, можливості дистанційної оплати за спожиті житлово-комунальні послуги.
На період реалізації експериментального проекту рекомендовано уповноваженим банкам не стягувати з одержувача плату за перерахування коштів з його банківського рахунка на рахунки надавачів послуг.
Про проведену оплату житлово-комунальних послуг з банківського рахунка уповноважений банк інформуватиме одержувача смс-повідомленням або іншим способ
За відсутності в одержувача можливості проводити оплату житлово-комунальних послуг через системи дистанційного обслуговування уповноважених банків АТ «Укрпошта» забезпечує можливість їх оплати безпосередньо під час доставки пенсій та грошової допомоги додому або на замовлення одержувача, у тому числі засобами телефонного зв’язку, шляхом приймання від одержувача платежів за спожиті житлово-комунальні послуги. Факт оплати послуг підтверджується наданням розрахункової квитанції.