Connect with us

Законодавство

Пенсії підвищать з 1 березня 2021 р. деяким категоріям громадян

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання підвищення пенсійних виплат для окремих категорій осіб у 2021 році та в подальшому» від 16 вересня 2020 р. № 849.

Уряд установив з 1 березня 2021 р. особам, яким виповнилося 80 років і більше, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 р., щомісячну компенсаційну виплату в розмірі до 500 гривень у межах зазначеного розміру.

Щомісячна компенсаційна виплата особам, які отримують пенсію та досягли 80-річного віку після 1 березня 2021 р., встановлюється і виплачується з дати досягнення ними зазначеного віку.

У разі, коли після встановлення зазначеної щомісячної компенсаційної виплати розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), у осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням страхового стажу, передбаченого абз. 2 п. 4-1 розд. XV «Прикінцеві положення» зазначеного Закону, не досягає 2600 гривень, таким особам надається доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

Також Уряд установив з 1 липня 2021 р. особам, яким виповнилося 75 років до досягнення 80-річного віку, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 р., щомісячну компенсаційну виплату в розмірі до 400 гривень у межах зазначеного розміру.

Щомісячна компенсаційна виплата особам, які отримують пенсію та досягли 75 років до досягнення 80-річного віку після 1 липня 2021 р., встановлюється і виплачується з дати досягнення ними зазначеного віку.

У разі коли після встановлення зазначеної щомісячної компенсаційної виплати розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням страхового стажу, передбаченого абз. 2 п. 4-1 розд. XV «Прикінцеві положення» зазначеного Закону, не досягає 2500 гривень, таким особам надається доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

Розміри вищезазначених щомісячних компенсаційних виплат починаючи з 2022 р. щороку з 1 березня збільшуються на коефіцієнт збільшення, який визначається відповідно до абз. 2 і 3 ч. 2 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за рішенням Кабінету Міністрів України одночасно з визначенням розміру коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Кожен наступний перерахунок у зв’язку із збільшенням щомісячної компенсаційної виплати проводиться з урахуванням збільшеного у попередніх роках розміру щомісячної компенсаційної виплати.

Законодавство

Електронний доказ чи оригінал електронного доказу?

Опубліковано

on

Комітети АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права, з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету та з податкового та митного права звернулися до Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності з вимогою доопрацювати законопроект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо підвищення ефективності боротьби з кіберзлочинністю та використання електронних доказів» № 4004.

Правники надали низку пропозицій, зокрема щодо визначення понять «електронні докази» та «оригінал електронних доказів». Експерти АПУ зауважили, що неточність термінології та невичерпність переліку електронних доказів спровокує маніпуляцію в трактуванні цих норм на практиці.

Правники підкреслили: потрібно чітко визначити, що оригінали електронних доказів вилучаються лише у виключних випадках. Не менш важливо передбачити детальну процедуру та форму долучення, реєстрації та зберігання доказів в матеріалах справи з визначенням кола відповідальних осіб.

Низка неочевидних змін у документі також викликає занепокоєння фахівців, зокрема, невідповідність назви законопроекту його змісту.

«Поряд із введенням інституту електронних доказів, значна частина законопроекту присвячена використанню в кримінальному судочинстві такого поняття, як «віртуальні активи», – йдеться у зверненні.

Правники звернули увагу і на недостатнє врегулювання інституту «віртуальних активів». Тому вони пропонують видалити із законопроекту:

а) вказівку на «віртуальні активи» як окремий вид електронного документа;

б) масив положень щодо регламентації порядку спеціальної конфіскації віртуальних активів, викладених у ч. 9 ст. 100-2 законопроекту.

Правники також наголосили, що коло осіб, яким може бути наданий тимчасовий доступ до інформації, повинно бути обмежено конкретними слідчими, прокурорами тощо в кримінальному провадженні. Пов’язана така вимога, передусім, із таємницею досудового розслідування.

Крім того,  правники вважають, що втручання у приватне життя громадян шляхом отримання тимчасового доступу до систем операторів та провайдерів телекомунікаційного зв’язку шляхом негласних слідчих дій є недопустимим.

З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням.

Читати далі

Законодавство

Штраф за порушення ПДР можна сплатити по QR-коду

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про внесення змін до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі» від 19 серпня 2020 р. № 614.

Новим абз. 2 п. 5 розд. IV Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 7 листопада 2015 р. № 1395, визначено, що за наявності технічної можливості після винесення постанови в електронній формі у вигляді стрічки на мобільному логістичному пристрої відображається двовимірний штрих-код (QR-код), що містить інформацію з реквізитами для сплати штрафу.

Читати далі

Законодавство

Тарифи на транспортування аміаку магістральними трубопроводами встановлює Мінекономік

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548» від 13 жовтня 2020 р. № 995.

Новим п. 9-2 додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» визначено, що Мінекономіки встановлює тарифи на транспортування (переміщення) аміаку магістральними трубопроводами України, що поставляється споживачам України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Деякі питання підвищення пенсійних виплат для окремих категорій осіб у 2021 році та в подальшому
||
№ Документа: 849
Дата прийняття: 16.09.2020
Дата набрання чинності: 19.09.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Деякі питання підвищення пенсійних виплат для окремих категорій осіб у 2021 році та в подальшому
||
№ Документа: 849
Дата прийняття: 16.09.2020
Дата набрання чинності: 19.09.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає