Connect with us

Законодавство

Перебування в обсерваторах є безоплатним

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Деякі питання обсерваторів, тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталів)» від 21 жовтня 2020 р. № 2382.

Ним затверджено Порядок облаштування та функціонування обсерваторівспеціалізованих закладів, призначених для перебування осіб, які підлягають обсервації, їх обстеження та здійснення медичного нагляду за ними.

Для розміщення обсерваторів використовують приміщення готелів, гуртожитків, санаторіїв, профілакторіїв, реабілітаційних центрів тощо, у яких можна забезпечити:

1) наявність у кожному номері санітарної кімнати (душ, туалет, умивальник);

2) наявність систем централізованого водопостачання і водовідведення, систем централізованого теплопостачання та постачання гарячої води або можливість влаштування автономного опалення та постачання гарячої води;

3) можливість очищення та знезараження стічних вод за допомогою системи централізованого водовідведення на місцевих (локальних) каналізаційних очисних спорудах або перед скидом стічних вод у систему централізованого водовідведення;

4) придатність меблів та інших матеріалів для оздоблення кімнат/номерів для очищення та дезінфекції;

5) наявність майданчика для санітарної обробки автотранспорту зі стоком;

6) наявність майданчика з твердим покриттям та захистом від опадів, на яких встановлюються контейнери для збору побутових відходів.

Ініціаторами щодо необхідності функціонування обсерваторів можуть бути міністерства, інші центральні органи виконавчої влади та інші органи державної влади, Київська міська державна адміністрація, обласні державні адміністрації, комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, керівники робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Обслуговування обсерваторів здійснюється працівниками того закладу, на базі якого він функціонує, а також лікарем та сестрою медичною (братом медичним), які здійснюють медичний нагляд за особами, що проходять обсервацію, та у разі необхідності надають первинну медичну допомогу. Лікар та сестра медична (брат медичний) залучаються з інших закладів охорони здоров’я або інших суб’єктів господарювання (за їх згодою) та на підставі відповідного розпорядження (наказу) їх керівника.

Фінансування витрат на облаштування та функціонування обсерваторів здійснюється за рахунок коштів державного бюджету (в тому числі за рахунок резервного фонду) чи інших джерел, не заборонених законом.

Перебування осіб в обсерваторах є безоплатним.

Також наказом затверджено:

– Порядок облаштування та функціонування тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталів);

– Вимоги до тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталів) та порядок їх створення на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Крім цього, до Переліку закладів охорони здоров’я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28 жовтня 2002 р. № 385, додано Тимчасовий спеціалізований шпиталь (пп. 1.1.3 п. 1.1 розд. 1).

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Деякі питання обсерваторів, тимчасових закладів охорони здоров`я (спеціалізованих шпита
||
№ Документа: 2382
Дата прийняття: 21.10.2020
Дата набрання чинності: 28.12.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 11.12.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 1236/35519
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Деякі питання обсерваторів, тимчасових закладів охорони здоров`я (спеціалізованих шпита
||
№ Документа: 2382
Дата прийняття: 21.10.2020
Дата набрання чинності: 28.12.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 11.12.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 1236/35519
Внутрішній номер документа: Немає