Connect with us

Законодавство

Перебування в обсерваторах є безоплатним

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Деякі питання обсерваторів, тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталів)» від 21 жовтня 2020 р. № 2382.

Ним затверджено Порядок облаштування та функціонування обсерваторівспеціалізованих закладів, призначених для перебування осіб, які підлягають обсервації, їх обстеження та здійснення медичного нагляду за ними.

Для розміщення обсерваторів використовують приміщення готелів, гуртожитків, санаторіїв, профілакторіїв, реабілітаційних центрів тощо, у яких можна забезпечити:

1) наявність у кожному номері санітарної кімнати (душ, туалет, умивальник);

2) наявність систем централізованого водопостачання і водовідведення, систем централізованого теплопостачання та постачання гарячої води або можливість влаштування автономного опалення та постачання гарячої води;

3) можливість очищення та знезараження стічних вод за допомогою системи централізованого водовідведення на місцевих (локальних) каналізаційних очисних спорудах або перед скидом стічних вод у систему централізованого водовідведення;

4) придатність меблів та інших матеріалів для оздоблення кімнат/номерів для очищення та дезінфекції;

5) наявність майданчика для санітарної обробки автотранспорту зі стоком;

6) наявність майданчика з твердим покриттям та захистом від опадів, на яких встановлюються контейнери для збору побутових відходів.

Ініціаторами щодо необхідності функціонування обсерваторів можуть бути міністерства, інші центральні органи виконавчої влади та інші органи державної влади, Київська міська державна адміністрація, обласні державні адміністрації, комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, керівники робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Обслуговування обсерваторів здійснюється працівниками того закладу, на базі якого він функціонує, а також лікарем та сестрою медичною (братом медичним), які здійснюють медичний нагляд за особами, що проходять обсервацію, та у разі необхідності надають первинну медичну допомогу. Лікар та сестра медична (брат медичний) залучаються з інших закладів охорони здоров’я або інших суб’єктів господарювання (за їх згодою) та на підставі відповідного розпорядження (наказу) їх керівника.

Фінансування витрат на облаштування та функціонування обсерваторів здійснюється за рахунок коштів державного бюджету (в тому числі за рахунок резервного фонду) чи інших джерел, не заборонених законом.

Перебування осіб в обсерваторах є безоплатним.

Також наказом затверджено:

– Порядок облаштування та функціонування тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталів);

– Вимоги до тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталів) та порядок їх створення на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Крім цього, до Переліку закладів охорони здоров’я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28 жовтня 2002 р. № 385, додано Тимчасовий спеціалізований шпиталь (пп. 1.1.3 п. 1.1 розд. 1).

Законодавство

Національне військове меморіальне кладовище збудують у Київській області

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо Національного військового меморіального кладовища» № 4225.

Доповненням до Закону «Про поховання та похоронну справу» уводиться законодавче визначення терміну «Національне військове меморіальне кладовище» – архітектурно-художній комплекс, розміщений на спеціально відведеній земельній ділянці на території Київської області, призначений для організації почесних поховань та перепоховань борців за незалежність України у ХХ столітті, військовослужбовців, які померли (загинули) під час виконання бойових завдань, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Новою ст. 23-1 Закону передбачається, що Національне військове меморіальне кладовище є об’єктом права державної власності та не підлягає приватизації або передачі в оренду.

Замовником будівництва Національного військового меморіального кладовища є центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту ветеранів війни.

Будівництво, утримання в належному стані та охорона кладовища, а також витрати на поховання померлих на його території здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету.

Не можуть бути поховані на кладовищі особи, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посади секретаря районного комітету і вище), особи, які обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік, органах влади та управління областей, міст республіканського підпорядкування, працівники радянських органів державної безпеки всіх рівнів.

Зазначені обмеження не поширюється на осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції та операції об’єднаних сил, забезпеченні їх проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції та операції об’єднаних сил у період їх проведення; борців на незалежність України у ХХ столітті.

У разі осквернення могил чи намогильних споруд відшкодування матеріальних збитків здійснюється за рахунок коштів державного бюджету з наступним їх відшкодуванням за рахунок винних осіб згідно із законом.

Порядок організації поховань те перепоховань на території кладовища визначатиметься Кабінетом Міністрів України, який також затверджуватиме зразок намогильних споруд та меморіальних табличок, що встановлюються на його території.

Читати далі

Законодавство

При гарантійному обслуговуванні товарів експлуатаційні документи надаватимуться в е-вигляді

Опубліковано

on

Комітет з питань економічного розвитку рекомендував Верховній Раді прийняти у першому читанні за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про захист прав споживачів» щодо гарантійних зобов’язань в електронному вигляді» № 4185.

Доповненням до ст. 7 Закону «Про захист прав споживачів» пропонується визначити, що суб’єкт господарювання може надавати споживачеві доступ до експлуатаційних документів на технічно складні побутові товари (паспорту або будь-якого іншого документу, що додається до товару) в електронному вигляді на офіційному веб-сайті виробника.

У разі надання гарантійних зобов’язань в електронному вигляді виробник забезпечує можливість реєстрації придбаного товару на офіційному веб-сайті виробника в установленому ним порядку.

На прохання споживача реєстрація технічно складних побутових товарів на офіційному веб-сайті виробника і оформлення гарантійних зобов’язань в електронному вигляді здійснюється продавцем під час продажу такого товару.

На вимогу споживача продавець повинен надати експлуатаційні документи на технічно складні побутові товари (паспорт або будь-який інший документ, що додається до товару) в паперовому вигляді.

Читати далі

Законодавство

Сезонної зміни часу не буде

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про обчислення часу в Україні» № 4201, який визначає правові засади встановлення одиниць часу, обчислення часу та регулює відносини, що виникають при поширенні інформації про точний час і календарну дату в Україні.

Ним, зокрема визначається, що сезонний перехід часу на території України не здійснюється.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Деякі питання обсерваторів, тимчасових закладів охорони здоров`я (спеціалізованих шпита
||
№ Документа: 2382
Дата прийняття: 21.10.2020
Дата набрання чинності: 28.12.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 11.12.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 1236/35519
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Деякі питання обсерваторів, тимчасових закладів охорони здоров`я (спеціалізованих шпита
||
№ Документа: 2382
Дата прийняття: 21.10.2020
Дата набрання чинності: 28.12.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 11.12.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 1236/35519
Внутрішній номер документа: Немає