Connect with us

Законодавство

Перевезення домашніх тварин – за наявності ветеринарного паспорта

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. № 176 і від 16 листопада 2011 р. № 1402» від 7 липня 2025 р. № 806.

Новою редакцією п. 44 Правил транспортування тварин, затверджених постановою від 16 листопада 2011 р. № 1402, визначено, що у разі перевезення домашніх тварин автомобільним транспортом у салоні транспортного засобу допускається перевозити:

– дрібних домашніх тварин, малих собак та котів (вагою до 10 кілограмів) у спеціальних засобах для перевезення (клітка, контейнер, ящик, кошик, рюкзак, сумка або інша ємність з водонепроникним абсорбуючим дном), що унеможливлюють пошкодження чи забруднення внутрішнього обладнання транспортного засобу та речей пасажирів.

При цьому перевезення повинно здійснюватися на руках у пасажира, під місцями для сидіння або на сусідньому сидінні за умови викупу сусіднього місця за вартістю проїзду дорослого пасажира і наявності абсорбуючих підстилок для захисту сидіння;

– середніх собак (вагою від 10 до 20 кілограмів) та великих собак (вагою від 20 до 45 кілограмів) за наявності намордника та повідка (ланцюжка або ремінної прив’язки) за умови викупу за вартістю проїзду дорослого пасажира всіх місць, що розміщені поруч з місцем супроводжуючої особи та не відокремлені від нього проходом.

Читайте також: Гуманітарний транспорт використовуватимуть для пасажирських перевезень

При цьому розміщення таких собак на місцях для сидіння забороняється. Собака розміщується на підлозі під місцями для сидіння за наявності абсорбуючих підстилок. Супроводжуюча особа зобов’язана забезпечувати нагляд за собакою з метою недопущення порушення спокою та безпеки пасажирів і персоналу перевізника. Одночасно в салоні транспортного засобу дозволяється перевозити не більше однієї (двох у разі супроводження однією особою) домашньої тварини, зазначеної у цьому пункті.

Собаки вагою понад 45 кілограмів перевозяться за правилами перевізника на спеціально обладнаному транспорті.

Перевезення здійснюється у разі наявності оформленого належним чином ветеринарного паспорта тварини.

Перевезення собак-поводирів, що супроводжують осіб з інвалідністю, незалежно від їх ваги здійснюється за наявності намордника та повідка (ланцюжка або ремінної прив’язки). Собака-поводир повинна перебувати поруч з пасажиром, якого супроводжує, та утримуватися на короткому повідку (ланцюжку або ремінній прив’язці).

В усіх випадках пасажир повинен забезпечувати дотримання санітарно-гігієнічних правил і норм під час перевезення тварин та усувати їх порушення, крім осіб з інвалідністю, які супроводжуються собакою-поводирем. Супроводжуюча особа зобов’язана постійно перебувати з твариною протягом всієї поїздки і не залишати тварину наодинці чи під наглядом сторонніх осіб.

Внесено зміни й до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою від 18 лютого 1997 р. № 176.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. № 176 і від 16 листопада 2011 р. № 1402
||
№ Документа: 806
Дата прийняття: 07.07.2025
Дата набрання чинності: 12.07.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2025
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. № 176 і від 16 листопада 2011 р. № 1402
||
№ Документа: 806
Дата прийняття: 07.07.2025
Дата набрання чинності: 12.07.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає