Connect with us

Законодавство

Перевірка товарних бірж – як мінімум 1 раз на 3 роки

Набрав чинності наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження Порядку проведення Міністерством економічного розвитку і торгівлі України перевірок суб’єктів первинного фінансового моніторингу» від 3 квітня 2019 р. № 552.

Порядок поширює дію на суб’єктів первинного фінансового моніторингу, нагляд за якими у сфері запобігання та протидії відмиванню доходів відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 14 Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» здійснює Мінекономрозвитку, а саме – на товарні та інші біржі, що проводять фінансові операції з товарами.

Мінекономрозвитку може проводити планові та позапланові перевірки щодо контрольованих суб’єктів, які можуть бути виїзними та безвиїзними.

Планова перевірка суб’єкта та/або його відокремленого підрозділу може проводитись не рідше 1 разу на 3 роки. Про проведення такої перевірки суб’єкта інформуватимуть рекомендованим листом з повідомленням про вручення за 10 календарних днів чи більше до початку її проведення.

Якщо отримання листа не біло підтверджено, перевірку не може бути проведено, а Міністерство направляє листа повторно.

У разі повторного невручення листа, працівники Мінекономрозвитку складають акт про неможливість проведення перевірки, на підставі чого може бути проведено позапланову перевірку.

Перевірку, тривалість якої не має перевищувати 7 робочих днів, здійснює робоча група в складі працівників Мінекономрозвитку. Можуть залучатися працівники Держфінмоніторингу.

Керівник та члени робочої групи під час проведення перевірки зобов’язані вручити керівнику суб’єкта перевірки копію посвідчення.

Документи, створені суб’єктом перевірки в електронній формі, повинні бути роздруковані та з підписом керівника надані робочій групі. Робоча група має безперешкодний доступ до документів та інших матеріалів, необхідних для проведення перевірки.

Водночас втратив чинність наказ Міністерства від 12 серпня 2011 р. № 36.

Законодавство

Міжнародне усиновлення – через постійно діючу комісію

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей» від 10 липня 2019 р. № 603.

Постановою, з метою забезпечення максимальної відкритості та прозорості процедури усиновлення, введено обов’язкову підготовку (раніше за бажанням або за рекомендацією служби у справах дітей) для громадян України, які виявили бажання усиновити дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за програмою, затвердженою Мінсоцполітики, крім випадків, коли заявники є родичами дитини, її опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями  (п. 25 Порядку).

Передбачено створення постійно діючої комісії з питань міжнародного усиновлення (положення та склад якої затверджується Мінсоцполітики), яка забезпечуватиме розгляд заяв щодо перегляду рішення про відмову у взятті громадян України, які проживають за межами України, та іноземців на облік кандидатів в усиновлювачі, питання щодо доцільності надання згоди (дозволу) на усиновлення дитини громадянами України, які проживають за межами України, та іноземцями (Порядок доповнено п. 2-1).

Регламентовано роботу служб у справах дітей з кандидатами в усиновлювачі в частині ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені (п.п. 48-50, 53-55 Порядку).

Читати далі

Законодавство

Гральний бізнес – тільки в готелях не нижче 3-х зірок

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про державне регулювання діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор». № 2285.

Законопроектом  передбачається обмеження кількості ліцензій, гральних закладів та грального обладнання.

Гральні заклади можуть розміщуватись винятково на території готелів (класу 3-5 зірки – для залів гральних автоматів і класу 5 зірок – для казино).

Уводиться обов’язкова верифікація гравців при прийомі ставок/виплати виграшів та реєстрації виграшів у «Системі онлайн-моніторингу», яка адмініструватиметься податковою службою.

Обов’язковою буде сертифікація грального обладнання для проведення азартних ігор відповідно до міжнародних стандартів.

Посилено фінансову і кримінальну відповідальності за діяльність у сфері азартних ігор без ліцензії.

Платежі за ліцензії в сфері азартних ігор спрямовуватимуться на розвиток спорту, медицини та культури в Україні.

Читати далі

Законодавство

Членство в саморегулівних організаціях буде добровільним

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України опублікувало для обговорення проект Закону України «Про саморегулювання господарської та професійної діяльності».

Законопроект стане законодавчою основою для створення саморегулівних організацій і надасть можливість делегувати таким організаціям відповідні повноваження.

Згідно з проектом саморегулівна організація є недержавною неприбутковою організацією, що об’єднує суб’єктів господарювання та/або суб’єктів професійної діяльності для саморегулювання у межах здійснюваної ними господарської або професійної діяльності, яка відповідно до цього Закону набула такого статусу.

Членство суб’єктів господарської або професійної діяльності в саморегулівній організації є добровільним (обов’язковість членства хоча б у одній саморегулівній організації може бути встановлено виключно законом, що регулює господарську або професійну діяльність у певній сфері (галузі)).

Контролю саморегулівної організації за дотриманням її членами статуту, правил саморегулівної організації та відповідальність за їх порушення, здійснюється, зокрема шляхом здійснення моніторингу та перевірки діяльності.

Саморегулівним організаціям делегуватимуться повноваження органів державної влади, Національного банку України з контролю та/або регулювання господарської або професійної діяльності відповідно до вимог Закону України «Про адміністративні послуги».

Для захисту прав та законних інтересів саморегулівних організацій та координація її взаємодії з органами державної влади, Національним банком України діє Координаційна рада з питань саморегулювання.

Також законопроектом передбачено, що саморегулівні організації, які діють на день введення цього Закону в дію не потребують повторного набуття статусу відповідно до вимог цього Закону та зобов’язані протягом трьох років привести свою діяльність у відповідність до його вимог.

Долучитись до обговорення проекту Закону «Про саморегулювання господарської та професійної діяльності» можна на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Порядку проведення Міністерством економічного розвитку і торгівлі України перевірок суб`єктів первинного фінансового моніторингу
||
№ Документа: 552
Дата прийняття: 03.04.2019
Дата набрання чинності: 05.07.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 04.06.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 572/33543
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку проведення Міністерством економічного розвитку і торгівлі України перевірок суб`єктів первинного фінансового моніторингу
||
№ Документа: 552
Дата прийняття: 03.04.2019
Дата набрання чинності: 05.07.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 04.06.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 572/33543
Внутрішній номер документа: Немає