Connect with us

Законодавство

Перевірки нехарчової продукції уніфікують і обмежать

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду» № 2172.

Законопроектом, з метою удосконалення законодавства в сфері державного ринкового нагляду, пропонується зокрема:

  • уточнити перелік виключень зі сфери дії Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» такі види продукції, контроль (нагляд) за якими здійснюється за допомогою інших наглядових режимів – об’єкти будівництва, визначені Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», повітряні судна, їх компоненти та обладнання, дорогоцінні метали, дорогоцінні каміння та вироби з них (ювелірні та побутові);
  • забезпечити можливість здійснення ринкового нагляду колегіальними органами (наприклад, НКРЗІ, яка є технічно компетентна здійснювати ринковий нагляд радіообладнання, включаючи мобільні телефони та смартфони, але не має наданих на це законом повноважень).

Законопроектом уніфіковуються (уточнюються) різновиди перевірок характеристик нехарчової продукції замість існуючих трьох (виїзна/невиїзна/поєднана), передбачається, що проведення перевірки характеристик продукції у її виробників лише у разі, якщо є документально підтверджені підстави вважати, що продукція є небезпечною, становить ризик та/або не відповідає встановленим вимогам внаслідок дій чи бездіяльності виробника такої продукції.

Також встановлюється заборона перевіряти продукцію іншого виду (типу), категорії та/або групи, що не є предметом конкретної перевірки. Запроваджується для випадків формальних (несуттєвих) порушень принцип покарання за невиконання вимог органів ринкового нагляду щодо усунення порушень, а не за самі порушення..

Встановлюється вимога надання документів, необхідних для встановлення ланцюга постачання продукції, лише в обсязі, що дозволяє встановити такий ланцюг, а не в повному обсязі.

Крім цього, законопроект передбачає:

  • 30-денний строк на переклад суб’єктами господарювання документів і матеріалів, необхідних для здійснення ринкового нагляду;
  • обов’язок органу ринкового нагляду надавати консультативну допомогу суб’єктам господарювання під час здійснення ринкового нагляду;
  • законодавче закріплення доступу громадськості до інформації, що міститься у системі взаємного оперативного сповіщення про продукцію, що становить серйозний ризик.
Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.