Connect with us

Законодавство

Під час карантину – мораторій на штрафи та перевірки

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про заходи на період установлення на території України карантину» № 3234.

Передбачено, що дія норм запропонованого закону поширюватиметься на період встановлення карантину Кабінетом міністрів відповідно до ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Згідно із законопроектом, на час встановлення карантину забороняється, зокрема, нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики (мораторій на виконання договірних зобов’язань та на нарахування пені та штрафів на основну суму заборгованості за кредитними та іншими договірними зобов’язаннями).

Органам і посадовим особам, уповноваженим законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, у період та на території встановлення карантину тимчасово забороняється проведення планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території встановлення карантину, крім позапланових перевірок суб’єктів господарювання (мораторій на проведення перевірок органами і посадовими особами, уповноваженими законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності).

Законопроектом також передбачено мораторій на нарахування пені за несвоєчасне внесення платежів за житлово-комунальні послуги.

Встановлюється, що ліцензії та документи дозвільного характеру, видані суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність на території встановлення карантину, строк дії яких закінчився у період його дії, вважаються такими, що продовжили свою дію на період установлення карантину.

Окрім цього визначається, що оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України  громадянам, які проживають на території встановлення карантину, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), за місцем звернення особи чи її законного представника до уповноважених органів, що здійснюють свої повноваження за фактичним місцем проживання, перебування особи.

Передбачено й спрощену процедуру отримання документів щодо підтвердження форс-мажорних обставин, відповідно до якої єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території встановлення карантину, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов’язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.