Connect with us

Законодавство

Підготовку водіїв привели у відповідність до стандартів ЄС

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Типової навчальної програми підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів» від 6 жовтня 2021 р. № 1045, якою вказану Типову навчальну програму з урахуванням положень Директиви ЄС 2006/126/ЄС викладено у новій редакції.

Як пояснили у Головному сервісному центрі МВС, вона встановлює мінімальну кількість навчальних годин для підготовки водіїв, при цьому навчальні заклади не обмежені у можливості введення у свої програми додаткових годин для підготовки.

Читайте також: Підготовка та підвищення кваліфікації водіїв може проводитися дистанційно

Оптимізовано загальний час підготовки водіїв за усіма категоріями, наприклад, за категорією «В» зменшено час теоретичної підготовки зі 100 до 63 годин, а час практичної підготовки не змінено – 40 годин.

Також оновлені теми з теоретичної та практичної підготовки, перепідготовки водіїв, зокрема додано розділ «Медичне забезпечення (заходи допомоги при ДТП)», актуалізований зміст тематичних програм, уведені теми, що стосуються живлення транспортних засобів із застосуванням електричної енергії.

Читайте також: Складення водійського іспиту на авто з автоматичною коробкою передач даватиме право керування транспортом тільки з такою коробкою

Окрім того, змінено порядок підготовки водіїв у навчальних закладах – необхідно буде спочатку пройти повний курс теоретичної підготовки та успішно скласти в автошколі відповідний іспит, а лише потім допускатимуть до навчання з практичного керування.

Акредитованим закладам та їх філіям (іншим відокремленим підрозділам), що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, протягом шести місяців з дня набрання чинності цією постановою доручено привести робочі програми і плани з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв у відповідність з вимогами цієї постанови.

Нагадаємо, взаємно визнали посвідчення водія Україна та ОАЕ

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Типової навчальної програми підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів
||
№ Документа: 1045
Дата прийняття: 06.10.2021
Дата набрання чинності: 10.10.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Типової навчальної програми підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів
||
№ Документа: 1045
Дата прийняття: 06.10.2021
Дата набрання чинності: 10.10.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає