Підготовка та підвищення кваліфікації водіїв може проводитися дистанційно - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Законодавство

Підготовка та підвищення кваліфікації водіїв може проводитися дистанційно

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 15 вересня 2021 р. № 980.

Зокрема новою редакцією п. 7 Порядку підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 р. № 487, передбачено, що підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації водіїв може проводитися за дистанційною, денною або вечірньою (змінною) формою, з відривом і без відриву від виробництва.

Підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів акредитованими закладами за дистанційною формою здобуття освіти здійснюються з додержанням положень, визначених ст. 15 Закону України «Про дорожній рух», та засобами єдиної інформаційної системи МВС з використанням технологій дистанційного навчання, у тому числі із залученням додаткових технологій для навчання осіб з особливими освітніми потребами.

Читайте також: Водійське посвідчення доставлятимуть поштою або кур’єром

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Під час реєстрації списку групи або особи, яка проходить в індивідуальному порядку підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, шляхом внесення до Єдиного державного реєстру МВС в електронній формі відомостей про осіб, які проходитимуть підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, заклад інформує в електронній формі відповідний територіальний сервісний центр МВС про намір здійснювати дистанційне навчання осіб з теоретичної підготовки засобами єдиної інформаційної системи МВС з використанням технологій дистанційного навчання.

Дистанційне навчання осіб з теоретичної підготовки проводиться з додержанням вимог цього Порядку.

Читайте також: Нова Угода України та Італії про взаємне визнання посвідчень водія

Дистанційне навчання осіб здійснюється відповідно до погоджених у встановленому порядку робочих програм і планів підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів шляхом проведення онлайн-лекцій (онлайн-тестування) для груп слухачів не більше десяти осіб та осіб, які навчаються в індивідуальному порядку. До результатів дистанційної підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації зараховується онлайн-присутність осіб на онлайн-лекціях (онлайн-тестуваннях) у порядку, визначеному МВС.

У разі тимчасового припинення дії сертифіката про державну акредитацію закладу згідно з рішенням акредитаційної комісії відповідно до п. 15 Порядку державної акредитації закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, та атестації їх спеціалістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 р. № 490, підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів з використанням технологій дистанційного навчання у закладі, що проводить підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, тимчасово припиняється до прийняття відповідного рішення акредитаційною комісією згідно із законодавством.

Читайте також: Замовити поліс автострахування можна через Е-кабінет водія

Міністерству внутрішніх справ доручено:

– здійснити організаційно-методичне забезпечення впровадження дистанційної підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів акредитованими закладами, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, із застосуванням засобів єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ та технологій дистанційного навчання;

– забезпечити протягом шести місяців з дня набрання чинності цією постановою розроблення та впровадження з урахуванням вимог законодавства у сфері захисту інформації технічних засобів та програмних комплексів для створення можливості доступу акредитованих закладів до єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ з метою здійснення дистанційної підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, а також інтерфейсів прикладного програмування для здійснення електронної взаємодії акредитованих закладів та єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ.

Нагадаємо, Українці, які проживають у Великій Британії, можуть обміняти посвідчення водія без іспитів

Законодавство

Причини інвалідності дітей від вибухів визначатимуть на підставі витягів з ЄДРСР

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 7 Положення про лікарсько-консультативну комісію» від 11 жовтня 2021 р. № 1057, якою до пункту 7 додано підпункт 10 про те, що лікарсько-консультативні комісії встановлюють причинний зв’язок інвалідності у дітей, які стали дітьми з інвалідністю внаслідок поранення чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухонебезпечних предметів, на підставі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, сформованого не пізніш як за три місяці до звернення законного представника дитини із заявою про відкриття кримінального провадження стосовно факту одержання постраждалою особою поранення чи інших ушкоджень здоров’я від вибухонебезпечних предметів.

Нагадаємо, висновки щодо дітей, які отримали інвалідність внаслідок вибухів, надсилатимуть органам соцзахисту в 3-денний строк.

Читати далі

Законодавство

Договір про медичне обслуговування – за новою типовою формою

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про Національну службу здоров’я України та Типової форми договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» від 6 жовтня 2021 р. № 1067, якою передбачено, що Національна служба здоров’я України відповідно до покладених на неї завдань здійснює заходи з перевірки дотримання надавачами медичних послуг умов договорів про медичне обслуговування населення шляхом здійснення моніторингу у спосіб, передбачений у Типовій формі договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

У зв’язку з цим, Типову форму договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 410, викладено у новій редакції.

Нагадаємо, профілактичні щеплення молодший медперсонал робитиме без участі лікаря

Читати далі

Законодавство

Дипломи про фахову передвищу освіту мають бути не дорожчі 3 % прожиткового мінімуму

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про граничну вартість документів про здобуття фахової передвищої освіти, що виготовляються за рахунок коштів державного (місцевого) бюджету» від 11 жовтня 2021 р. № 1058, якою встановлено, що гранична вартість вказаних документів, що виготовляються за рахунок коштів державного (місцевого) бюджету, не повинна перевищувати 3 відсотки прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого відповідно до законодавства на 1 січня року видачі такого документа.

Нагадаємо, нові норми часу для планування та обліку навчальної роботи в закладів фахової передвищої освіти

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України
||
№ Документа: 980
Дата прийняття: 15.09.2021
Дата набрання чинності: 24.09.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link
Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України
||
№ Документа: 980
Дата прийняття: 15.09.2021
Дата набрання чинності: 24.09.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає