Connect with us

Законодавство

Підозрілі тендери в ProZorro визначатимуть автоматично

Опубліковано

Президент України підписав законопроект «Про вдосконалення системи моніторингу публічних закупівель» № 4738-д, ухвалений Верховною Радою 21 грудня 2017 р.

Раніше Державна аудиторська служба України (ДАСУ) не могла реагувати на порушення під час усіх етапів закупівлі, ці ДАСУ могла здійснювати лише після торгів, коли договори вже підписані і гроші переказані.

Порушники часто ігнорували рекомендації аудиторів щодо розірвання договорів, адже вони не були обов’язковими.

Закон «Про вдосконалення системи моніторингу публічних закупівель» зобов’язує замовників реагувати на рекомендації і зауваження ДАСУ в обов’язковому порядку. Механізм роботи Закону буде втілено завдяки інтеграції ProZorro з системою ризик-індикаторів, які  автоматично шукатимуть підозрілі тендери, виділятимуть їх і відразу відправлятимуть на перевірку ДАСУ.

Приводом для перевірки закупівлі, також, стануть звернення громадських активістів, журналістів або представників органів влади та місцевого самоврядування.

Аудитори ДАСУ матимуть окремий «кабінет» у системі, і всі їхні дії у процесі моніторингу будуть публікуватися в системі. Строк проведення моніторингу – до 15 робочих днів. Під час перевірки фахівці ДАСУ зможуть вести діалог із замовником через систему ProZorro, який буде доступний для перегляду всім відвідувачам.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.