Connect with us

Законодавство

Підвищення податків: у Раді обговорюють альтернативний план

Опубліковано

Уряд чекає схвалення Верховною Радою своєї нової ініціативи з оновлення податкової системи в країні, яка, як відомо, передбачає суттєве підвищення військового збору, акцизів та інших податків. Водночас парламентарі можуть не підтримати урядову пропозицію, кажуть у кулуарах ВРУ.

Читайте також: Нові ставки акцизного податку на пальне та напої з 1 вересня

До речі, це підтвердив і спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук. Отже, що вдалося дізнатися стосовно того, що ж передбачає депутатський альтернативний план з підвищення податків? За наявною інформацією, замість пропонованого підвищення військового збору на 5% та поширення його на фізосіб-підприємців і бізнес у парламенті обговорюють альтернативу. Вона полягає в тому, щоб переглянути в бік підвищення податок на додану вартість, який тривалий час становить 20%. Проте як саме може змінитись ставка цього податку невідомо. «Є філософія, яку запропонував уряд – у багатьох місцях взяти потроху. Вони запропонували таку модель. Існує інша модель — взяти один податок, який має найширшу базу обслуговування, а саме податок на додану вартість – і підвищити його на певний відсоток», – цитує видання спікера Руслана Стефанчука. На його переконання варіант із перегляду рівня ПДВ матиме менше критики з боку суспільства, оскільки пошириться не на окремі категорії громадян, а на всіх. «Нам потрібно також зрозуміти не тільки, чи отримаємо ми цю необхідну суму, а й скільки голосів за це ми матимемо в парламенті», – підсумував голова Верховної Ради.

Детальніше про модель підвищення податків стане зрозуміліше після предметного обговорення в профільному парламентському комітеті. Водночас голова ВРУ Стефанчук не приховує, що варіантів непідвищення податків немає. «Ми усвідомлюємо, що можемо або збільшувати надходження до бюджету шляхом підвищення оподаткування, або через емісію (гривні, – Ред.). Емісія – це не вихід. Ми не можемо допустити цього», – додав політик.

Читайте також: Підвищений військовий збір діятиме до кінця воєнного стану

Як це (підвищення податків) відбуватиметься? Як відомо, уряд під час цієї війни та складної економічної ситуації в країні не раз натякав, що планує підвищити податки, що вже викликало хвилю збурення в суспільстві. Особливо проти таких намірів виступає бізнес. Так, військовий збір планується підвищити в кілька разів. Щоб не бути голослівним пошлемося на конкретний документ. Розроблений Кабміном законопроект пропонує підвищити: ставку військового збору з 1,5% до 5% від доходів, визначених статтею 163 Податкового кодексу, окрім того, запровадити військовий збір для юридичних осіб у розмірі 1% від доходу від будьякої діяльності. Таким чином, влада розраховує отримати додатково до держбюджету 140 млрд грн.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.